Bitcoin roste rychleji než internet

3
Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Uživatelská základna Bitcoinu roste rychleji než internet, říká Willy Woo a předpovídá dosažení jedné miliardy vlastníků za asi čtyři roky. Ačkoli Bitcoin je tu s námi již více než deset let a podle tržní kapitalizace se stal jedním z největších aktiv, nová data znovu potvrzují příběh, že je stále ještě v brzké fázi přijetí. 

Bitcoin vs. internet

Rozsáhlá globální síť, která spojuje počítače po celém světě, známá jako internet, patří mezi nejpozoruhodnější a nejcennější vynálezy 20. století. Ačkoli jej většina lidí začala využívat až během 21. století, ve skutečnosti byl vynalezen v šedesátých letech.

V dnešní době je těžké si představit svět bez připojení k internetu. Jeho přijetí však mělo náročný a pomalý začátek, protože trvalo přibližně třicet let, než počet uživatelů vzrostl na přibližně 120 milionů.

Nedávná data, která shromáždil populární kryptoanalytik Willy Woo, ukazují, že takto velká je zhruba také aktuální uživatelská základna BTC. Spojil data z Cambridge Center for Alternative Finance a Glassnode a představil nejkonzervativnější odhad -135 milionů.

Rozdíl je v tom, že Bitcoinu to trvalo podstatně méně času než internetu – asi dvanáct let.

Woo proto dospěl k závěru, že přijetí BTC, které je stále ještě v začátku, je prostě rychlejší. Předpokládá, že pokud BTC zůstane na této cestě, dosáhne svého prvního milníku miliardy vlastníků již v roce 2025.

Je zajímavé, že internet to zvládl v roce 2005 – asi čtyři desetiletí po svém vzniku, zatímco BTC to dokáže za méně než dvě, pokud se předpovědi naplní.

Bitcoin je stále na začátku

Přestože se uživatelská základna, aktivita v síti a cena aktiva od vzniku BTC mnohonásobně zvýšily, klíčovým slovem v oblasti kryptoměny je, že „jsme stále na začátku“.

Z hlediska hodnoty je tržní kapitalizace Bitcoinu ve výši více než 600 miliard dolarů stále daleko za nejcennějšími společnostmi na světě.

Tyler Winklevoss, spoluzakladatel krypto burzy Gemini, loni řekl, že bitcoinová hra je stále na „dně první směny“.

Tato směna by však mohla brzy skončit, protože řada institucionálních investorů si už svůj kousek BTC utrhla.

Dokonce to zdůraznil i Elon Musk, který vyjádřil lítost nad tím, že před lety nekoupil, a předpovídá, že prominentní představitelé tradičního finančního prostoru se chystají přijmout vůbec první kryptoměnu.

Závěr

Nastává otázka, nedaří se Bitcoinu přeci jen lépe právě díky tomu internetu? Umíte si představit, jak by si Bitcoin vedl v minulém století?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře