Bitcoin prudce vzrostl na téměř 37 000 USD – obchodníci to spíše nečekali

4.9
(20)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Dnes v noci došlo k prudkému růstu ceny bitcoinu. Cena dosáhla téměř 37 000 USD a podle počtu likvidací to profesionální obchodníci moc nečekali. Aktuálně se pohybujeme kolem 36 600 USD. Způsobila noční růst makroekonomická data z Číny?

Dnes v noci zveřejnila druhá největší ekonomika světa informaci o meziročním poklesu spotřebitelských cen o 0,2 %. Předpokládala se stagnace. Tyto informace mohly spoustit prudký skok, který nás dostal přes hranici 36 000 USD. Cena největší kryptoměny tak aktuálně dosahuje svého 18měsíčního maxima a podle všeho se předpokládá, že růst ještě nekončí. Hlavními faktory, které táhnou současnou rallye, by mohlo být potenciální schválení spotových bitcoinových ETF ve Spojených státech, masová adopce či nadcházející halving.

Většina obchodníků sázela na pokles

A jak už to tak často bývá, většina se často mýlí. Mapa likvidací je primárně červená. Byly uzavřeny pozice za více než 150 milionů USD. Hlavně samozřejmě v krátkých pozicicích (122,37 milionu USD). Vede jednoznačně bitcoin s více než 70 miliony (62,40 milionu USD v krátkých pozicích). Největší jednorázovou likvidací byl obchod za 7,95 milionu USD na burze OKX. Růst s sebou samozřejmě strhl i většinu altcoinů, takže i tam se konala krvavá lázeň kryptoměnových derivátů.

Závěr

Podle celkové tržní kapitalizace kryptoměn pokračuje nástup nového kapitálu do rozjetého vlaku. Od včerejška přibylo dalších téměř 36 miliard USD. Vše tedy nasvědčuje býčímu běhu a trh se začíná ohřívat. Internet je plný optimistických článků a vyhlížení nového all-time high (ATH) v následujících měsících. Přesto buďte opatrní, většina se často mýlí.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn stále roste. Denně přibývají desítky miliard dolarů (zdroj: TradingView).
Celková tržní kapitalizace kryptoměn stále roste. Denně přibývají desítky miliard dolarů (zdroj: TradingView).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 20

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman Nerad

Dobre napsano. Nelze nez souhlasit.

Biřivoj

Obchodníci totiž ví p**u

Jan H.

Joo špelulanti 🙂 Často to bývá ze to vymlati jak long, tak short a pofici to nahoru… a nebo taky dolu 😀

spot_img