Bitcoin prorazil 30 000 USD a získal silný support

3.7
(10)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Týdenní svíce ceny bitcoinu zatím ukazuje nárůst o více než 16 %. Takový týdenní nárůst jsme zaznamenali naposledy v březnu, po pádu Silicon Valley Bank, a první týden tohoto roku. Cena tak otestovala hranici 30 000 USD a úspěšně ji prorazila. Můžeme tedy považovat tuto hranici jako nový support?

Největším tahounem růstu ceny se tento týden pravděpodobně staly žádosti o bitcoinové ETF u komise pro burzu cenných papírů. Zatím se k nim nikdo nevyjádřil a případné schválení by mohlo přijít nejdříve počátkem příštího roku. To by ukazovalo na možnost uměle vyhnané ceny tažené FOMO efektem. Naznačovalo by to tak možný pokles po vystřízlivění investorů.
Profesionální obchodníci si to ale nemyslí. Předpokládají, že dochází k akumulaci tokenů před otevřením trhu institucionálním investorům.

Sentiment na trhu zůstává neutrální

Dalším ukazatelem může být současný sentiment na trhu kryptoměných derivátů. Ty často využívají profesionální obchodníci. Při pohledu na long pozice s pákovým efektem vidíme rostoucí poptávku. Prémie futures kontraktů narostla za týden z 3,2 % na 4,3 %. Sice narostla, ale stále je pod neutrální hranicí 5 %.

Také 30denní bitcoinové opce vykazují obrat metriky šikmosti (25% delta skew). Ta byla ještě 16. června v zóně strachu a během týdne se dostala až na negativních 8 %, což by se normálně považovalo za neutrální nebo mírně chamtivý sentiment.

Závěr

Celkově se dá říci, že na trhu profesionálních obchodníků panuje neutrální nálada. A to je pro cenu bitcoinu dobré. Naznačuje to, že investoři neočekávají brzký propad ceny a budou spíše vyčkávat. To by znamenalo, že pásmo kolem 30 000 USD by nyní mohlo sloužit jako poměrně silný support, kde se budeme nějakou dobu pohybovat. Což ale může klidně změnit například první negativní zpráva ohledně soudního sporu Binance.US a komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“…získal silný support”

Nadpis si nějak odporuje s obsahem článku a obsah si vůbec sám na několika místech taky odporuje 🙂 Každopádně souhlasím s těmi pasážemi, které jsou neutrální až pesimistické. Těch 30k se teď jako silný support rozhodně nedá označit, když je velké riziko, že ten “nůž” může “máslem” prohvízdnout stejnou cestou (a stejně agresivně), kterou letěl nahoru.

bkf1

U tohoto bych rád zdůraznil svůj 1000x mnou opakovaný subjektivní názor, že situace na světě jak taková, že bych nějakou historii nebral moc vážně. Až přijde zase “doba klidu”, tak bych se k té historii určitě zase vrátil, ale teď fakt ne a zvlášť ohledně krypta – i takový Jarda Jarolím kolikrát přiznal, že vůbec nemá ponětí o tom, jak se stala konkrétní situace.

PS: Nechci z Jardy dělat nějakého poloboha, ale asi se shodneme, že fungování trhu rozumí velmi dobře.

Kenny

Jak uz bylo naznačeno stačí, když prijde napr. SEC zas s nejakou žalobou proti krypto-burzam a letime zase dolů. Případně ze rupne nejaka vyznamna burza. Zase je pravda ze leto vetsinou bylo “nudné”, takze scenar ze to pujde do strany nekde okolo 30k tu je taky mozny, ovsem co bylo nemusí byt pravidlem 🙂 Tak ci onak rozhodnutí soudu v kauze XRP vs SEC bude dost zasadni, obzvlast pro alty, především ty ktere SEC oznacil jako securities. Pokud soud rozhodne hodně ve prospěch XRP, tak se zacnou vsechny ty dalsi zaloby SEC bortit jak domeček z karet a celkove krypto pofrci nahoru.

bkf1

No ohledně té pesimistické stránky je to podle mě takové to “stačí jen když venku začne pršet a všechno letí dolů” 😀 Každopádně to, co se děje je mimojiné signálem pro vládu USA, že jejich úřady podléhají silným emocím v přímém přenosu a to je samozřejmě děsně špatně, když mají fungovat nestranně.

Kenny

Kde pracuji lide, nikdy nefunguje nic nestrane, to je jen iluze. To se samozřejmě tyka i tech nejvyšších funkcionářů a soudců na vsech urovnich. Vubec bych se nedivil ze i leckteri soudci maji patricne zainvestovano v kryptu, dal uz si to domyslete. Vzdycky vsechno je nakonec jen a jen o penězích a moci, at se to nekomu libi nebo ne.

Gfs

A ten bear div na 1h a 4h svicich ignorujte?🤣🤣🤣 Prej support

spot_img