Bitcoin padá! Otestujeme 19 000 USD?

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Asi každý, kdo sleduje vývoj ceny bitcoinu, zaznamenal včerejší večerní pokles. Přesně před týdnem se cena skokově propadla o 5 % doslova během pár minut. Pak se relativně ustálila a držela až do projevu Powella v Kongresu. Tento čtvrtek následoval další pád. Pokles nebyl sice tak dynamický, ale během pár hodin klesla cena skoro o 8 %. Je za tím vším jen Silvergate?

Tak prvně došlo k prosáknutí informace, že banka Silvergate nemá zrovna malé problémy a její oznámení, o možném ukončení fungování v následujícím roce rozhodně neplatí. Zaměstnanci dostali informaci o přípravách na okamžité ukončení provozu a následnou likvidaci. Akcie Silvergate se už propadly na 2,80 USD. Tato zpráva pro trh rozhodně není pozitivní.

Spojené státy připravují speciální daň pro těžaře

Další informací, která se včera dostala na veřejnost, je dodatečný dokument vysvětlující rozpočet Spojených států. Ten totiž počítá se zavedením speciální 30% daně nákladů na elektřinu pro těžaře. Záměrem vlády je samozřejmě omezení těžební činnosti nejen bitcoinu na území Spojených států. Ani vlastní elektrárna by vám tedy moc nepomohla.

Závěr

Včerejší den tedy byl docela naplněný negativními informacemi pro kryptoměny. Přičteme-li k tomu jestřábí vystoupení Jeroma Powella v Kongresu z tohoto týdne, tak to moc pozitivně nevypadá. Dostáváme se tedy k avizovanému otestování cenové úrovně bitcoinu kolem 19 000 USD. Dnes ještě ve Spojených státech očekáváme zveřejnění informací ohledně nezaměstnanosti v sektorech mimo zemědělství. S ohledem na celý týden bych očekávat zvýšenou volatilitu a možný průraz pod support.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: