Bitcoin je osmou největší světovou měnou – přeskočil i Rusko!

0
(0)

Navzdory dřívějším pesimistickým tvrzením se Bitcoinu daří nesmírně dobře. A hlavně se dokázal po obrovských propadech stabilizovat. V současnosti dokonce přeskočil Ruský rubl. Nad cenou $8 940 je BTC větší než ruská měnová báze.

Z bubliny až na osmou největší světovou měnu

Ještě nedávno řada lidí o Bitcoinu a kryptoměnách tvrdila, že se jedná o pouhou bublinu, která do několika let splaskne a zanikne. Je tomu již přes deset let, kdy byl Bitcoin, uveden na svět a stále roste. Kryptoměny a blockchain se neustále vyvíjí a to čím dál tím rychlejším tempem. A kdoví, kde budeme za pár let?

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin překonává milión aktivních adres za jeden den

A tedy i navzdory těmto tvrzením o bublinách a zániku má v současné době, podle CryptoVoice měl Bitcoin devátou a nyní dokonce osmou největší měnovou bázi na světě. Větší, než například Austrálie, Kanada, či Rusko. Na prvním místě v žebříčku je však stále zlato, s hodnotou čítající téměř osm biliónů dolarů. O něco více pozadu, hned za americkým dolarem, je stříbro se svou hodnotou cirka 800 miliard dolarů.

Aby zobrazené data vypovídaly co nejreálněji o ekonomickém postavení dané země, počítá se pouze s celkovým objemem dané měny v oběhu, rezervách, či v centrální bance. Nikoli však ve zlatých, či jiných rezervách. Proto nejsou v grafu uvedeny země, jako například Saúdská Arábie, či UAE nebo Dánsko. Měna v těchto zemích může být totiž vázaná, v závislosti na použité metodice každé země, například na euro či americký dolar.

Z celkového hlediska se tak Bitcoin podle fiatmarketcap nachází až na 35. místě. Za zmínku stojí, že hned nad ním, tedy na 34. místě, je česká koruna. Ta si drží hodnotu 203 miliard dolarů, v přepočtu cirka 4 bilióny českých korun.

Cena Bitcoinu až 40,000USD

Bitcoin se v současné době může pyšnit tržní hodnotou čítající 165 miliard dolarů a tedy cenou za jednotku pohybující se kolem devíti tisíc dolarů. Spousta analytiků však předpokládá, že by se cena mohla ke konci tohoto roku vyšplhat až na více než čtyřnásobek. Bitcoin by tak podle predikcí mohl po pouhých deseti letech existence atakovat cenu 40,000 dolarů.

Ačkoliv přední příčky žebříčku stále drží země jako jsou Japonsko, Čína, nebo USA, je třeba si uvědomit, že oproti zmíněným velmocím, je Bitcoin na světě jen deset let. Za tu dobu dokázal svou hodnotou předběhnout Kanadu, Rusko, Jižní Koreu a další velké země. S takovým tempem nejspíš nebude trvat dlouho, než přeskočí i další země, počínaje Indií a Švýcarskem, kam až se dostane?

Co číst dál

[Zprávy] BTC futures na ATH • LAMB na Bittrexu • Tezos jde do hardforku • a další novinky dne

Zdroj: bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
11 22

Kryptomeny jsou zlo, ktera kdyz nezastavime, tak nas jednou znici … signifikantni je, ze jednu z prvnich kryptomen BTC ( globalnich a nezavislych ) ovlada komunisticka Cina, ktera nevaha perzekvovat obyvatelstvo pro jiny nez komunisticky pohled, proc ? No protoze se pomoci kryptomen lepe vykrada stat a Cina v poslednich letech generuje stranicke kapitalisty druhe generace, kteri uz diky svym rodicum maji jiste miliardy vydrene z nizsich vrstev a potrebuji je ukryt tzv. odklonit …

spot_img