Bitcoin opět vítězí! — Rusko se připravuje na regulaci (legalizaci) bitcoinu jako měny od 18. února

5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Hodleři v Rusku mají důvod k úsměvu, protože držení kryptoměn v zemi by mohlo být brzy legalizováno. Podle oznámení z 8. února ruská vláda a centrální banka společně připravují návrh legislativy, která definuje krypto jako měnu.

Rusko navrhuje zákon o regulaci trhů s kryptoměnami

Bank of Russia dosáhla nyní konsensu s vládou země o tom, jak kryptoměny regulovat. Tyto dvě instituce plánují legalizovat kryptoměny a přijmout jasná průmyslová pravidla, která podpoří růst a ochrání investory prostřednictvím návrhu zákona, který bude dokončen do 18. února.

Podle navrhovaných pokynů budou transakce s kryptoměnami povoleny pouze prostřednictvím bankovních systémů nebo licencovaných společností. Jinými slovy, banky budou moci působit jako prostředníci mezi uživateli a kryptoburzami. Takové banky budou používat transparentní blockchainový transakční nástroj vytvořený společností Rosfinmonitoring ke kontrole transakcí, zda nevykazují známky nezákonných činností.

Konkrétně budou uživatelé povinni hlásit kryptotransakce v hodnotě přes 600 000 rublů (přibližně 8 000 USD) Federální daňové službě, jinak riskují, že budou trestně stíháni. Navíc budou tučné pokuty za nelegální přijímání kryptoměn jako platební metody.

Oznámení uvádí, že ruská vláda má v úmyslu chránit práva investorů a zároveň omezit používání kryptoměn v hanebných činnostech. Za tímto účelem si vláda přeje kontrolovat peněžní toky v „oběhu úvěrových institucí“.

„Realizace konceptu zajistí vytvoření potřebného regulačního rámce, vyvede průmysl digitálních měn ze stínu a vytvoří možnost legálních obchodních aktivit,“

Dodává se v oznámení.

Význam nadcházejících ruských krypto předpisů

Tato zpráva přichází po měsících nejistoty ohledně skutečné pozice Ruska v oblasti kryptoměn. Minulý měsíc centrální banka vyzvala k úplnému zákazu těžby a obchodování s kryptoměnami. Sotva o týden později se však zdálo, že ruský prezident Vladimir Putin podporuje regulaci a zdanění těžby kryptoměn kvůli „konkurenčním výhodám“ země.

V tuto chvíli je těžké říci, jak navrhovaný návrh zákona ovlivní investory a podniky působící v Rusku. Tento krok nicméně signalizuje zmírňující se postoj země ke kryptoměnám a jakmile budou tato pravidla přijata, pravděpodobně by dále upevnila postavení Ruska jako jednoho z předních světových center těžby bitcoinů.

Závěr

Rusko by se tak mohlo v budoucnu ukázat jako atraktivní destinace pro startupy, talenty a projekty v sektoru kryptoměn. Co myslíte, bude mít tato pozitivní zpráva vliv na aktuální růst BTC?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img