Bitcoin opět spadl pod 10 000 USD! Názory analytiků se rozcházejí

0
(0)

Zprávy a souhrny

Cena Bitcoinu dnes opět padá níž, pod magickou hranicí 10 000 dolarů. Analytici mají smíšené názory a závěry o letošní cenně kryptoměn. Co bude následovat do konce roku?

Aktuální stav trhu (Zdroj: Coin360)

7 nebo 20 tisíc?  

Data z Coin360 nám ukazují celý trh kryptoměn. Největší podíl si stále suverénně drží Bitcoin. Jeho ztráty za posledních 24 hodin se blíží ke 3 %. 

V době psaní článku se BTC / USD obchodovalo kolem 9 550 $, čímž týdenní propad přesáhl hranici 5 %. Ještě dnes dopoledne se cena nejznámější kryptoměny pohybovala nad hranicí 10 000 USD. Aktuálně se nacházíme na týdenním minimu.  

A nepadal jen Bitcoin. Ether (ETH) je na tom spolu s Litecoinem (LTC) a Binance Coinem (BNB) ještě hůře. Tyto kryptoměny zaznamenaly denní pokles pohybující se kolem 3,7 %.

(Zdroj: coinmarketcap)

Při pohledu na zbytek roku se analytici v jejich pravděpodobných cenových scénářích rozcházejí. 

Technický obchodník Filb Filb ve středu představil jeho roční prognózu pro BTC / USD, kde zobrazil svou vidinu pádu až někde na hladinu 7 000 $. Podle něj zažijí trhy pořádnou raketu až v roce 2020, a to i přes poloviční odměnu za vytěžení bloku – halving plánovaný na květen.

Netechničtí obchodníci však chtějí lidi v nákupech BTC motivovat. Například generální ředitel Galaxy Digital Mike Novogratz vydal svou býčí prognózu. Podle ní budou institucionální investoři tahat cenu Bitcoinu nahoru. Novogratz naznačuje příchod cen shodných s maximy na počátku roku 2018.  

Nebo dokonce 42 000 dolarů?  

Ve srovnání s dalšími předpověďmi jsou však ty Novogratzovy ještě vcelku konzervativní. Nejvíce býčí predikce přišla od společnosti Pantera Capital. Generální ředitel této společnosti, Dan Morehead, v rozhovoru pro CNBC řekl, že do příštího ledna se cena Bitcoinu dostane na 42 000 USD. 

CEO Fondu Pantera: Bitcoin Pravděpodobně Letos Dosáhne 42 000 $ a Časem 356 000 $

Vše nebylo červené

Včera se však neobjevovaly pouze ztráty. Například virtuální měny Bitcoin Cash (BCH) a Cardano (ADA) zaznamenaly růst o 1,4 %, respektive o 1,8 %. Dneska už tyto kryptoměny následovaly celkový pokles. Kapitalizace trhu v době psaní článku činila 265 miliard dolarů a podíl Bitcoinu se ustálil na 64,5 %. 

Závěr

V tomto článku jsme si představili některé předpovědi známých osobností. Jejich názory se rozcházejí. Bitcoin mezitím během dnešního dne klesá níž pod magickou úrovní 10 000 dolarů. A pokud si věříte, napište nám, kde bude jeho cena do konce roku podle vás.

Co číst dále

Ripple prodal XRP za 250 milionů USD během druhého čtvrtletí 2019

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: