Bitcoin není pro makroekonomiku hrozbou

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V posledních letech panovalo mnoho obav z toho, že se centrální banky a další orgány zaměří na bitcoiny, jelikož je mohou považovat za hrozbu pro tradiční finanční infrastrukturu. Podle Dana Tapiera jsou však tyto obavy prozatím neopodstatněné.

Nárůst bitcoinů nemá v makroměřítku význam

Dan Tapiero je mimo jiné spoluzakladatelem společnosti DTAP Capital a Gold Bullion Int. Bitcoin už nějakou dobu pečlivě sleduje a nedávno uvedl, že dokud hodnota BTC nedosáhne 250 000 USD nebo tržní kapitalizace kolem 5 bilionů USD, nemusí to mít v makro měřítku význam:

„200 miliard dolarů je příliš málo na to, aby to úřady zajímalo. Zlato má tržní kapitalizaci 12 bilionů dolarů a nikomu na tom opravdu nezáleží.”

Další odborník Raoul Pal, bývalý šéf prodeje hedgeových fondů Goldman Sachs a generální ředitel společnosti Real Vision, nedávno uvedl, že Bitcoin je „v globálním měřítku aktiv irelevantní“.

“Ano, 100 % souhlasím. V současné době je Bitcoin v globálním měřítku aktiv irelevantní. Jak říkáte, ani 10 000 USD se netýká většiny centrálních bank. Devizový trh se obchoduje za polovinu denně.”
Stojí za zmínku, že oba investoři věří, že přední kryptoměna podstoupí v tomto tržním cyklu exponenciální rally, která ji dovede k hranici 100 000 USD a dále.

Společná víra

Tapiero a Palův názor, že bitcoiny v současné době nejsou v makro měřítku relevantní, zopakoval i Tom Lee z Fundstrat Global Advisors. Lee, jako vedoucí výzkumu a spoluzakladatel společnosti Fundstrat, sleduje kryptoměny již roky a pravidelně tento prostor analyzuje.

Závěr

Zatímco Bitcoin zaznamenal v posledních měsících a letech obrovský růst, zůstává v makro měřítku opravdu jen malým hráčem, nemluvě o ostatních kryptoměnách. Zajímavé proto je sledovat, jaké důvody uvádějí centrální banky a regulátoři obecně pro různé zákazy a další komplikace pro kryptoměny. Přitom vyšlo najevo, že na financování terorismu a praní špinavých peněz se podílejí i největší světové banky. Jaký myslíte, že mají úřady skutečný důvod pro své regulace?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img