Bitcoin je noční můra pro banky – perou se 2 biliony dolarů každý rok!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Poplatky za Bitcoin klesly o 54% • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • JP Morgan: Rostoucí ceny zlata odhalují vzrůstající nedůvěru v měny centrálních bank • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prorazil...

Jedna z největších lákadel Bitcoinu je jeho schopnost obejít bankovní systém. Banky nejsou zdaleka neomylné a počet zpráv o praní peněz je čím dál více.

Banky se obávají

2 biliony dolarů je každoročně vyprán skrz banky. Obav roste, protože někdo za to musí nést odpovědnost. Kryptoměnový nadšenec Rhythmtrader tweetoval, co se mu honí hlavou:

• Banky pomáhají prát více než 2 biliony dolarů každý rok
• Více než 10krát více peněz než celá síť BTC
• Proč jsou kritické vůči Bitcoinu
• Veřejná kniha by znamenala katastrofu…

Oslabení dolaru vůči Bitcoinu

Miliony Američanů oslavují čtvrtý červenec, ale americký prezident Trump stále nemírní své požadavky a vede ekonomickou válku se zbytkem světa. Poslední příspěvek Trumpa na Twitteru vyzývá k hromadné manipulaci peněz, která by měla být obranou proti ostatním. Chce použít stejný nástroj.

POTUS komentoval situaci, že Čína a Evropa dávají peníze do různých systémů, aby mohly soupeřit s USA. Podle jeho názoru by Spojené státy měly dělat to samé, aby zamezily oslabení dolaru.

Alex Krüger, kryptoobchodník:

„Čína a Evropa hrají velkou měnovou manipulační hru a dávají peníze do svého systému, aby mohly soutěžit s USA. Měli bychom soupeřit a nebýt nadále figurkami, které sedí a sledují, jak ostatní země hrají své hry!“

Trump žádá manipulaci dolaru. Chce nižší úrokové sazby, levný dolar a rostoucí akciové trhy.

Slabší dolar by pro Bitcoin znamenal býčí pohyb, protože investoři hledají bezpečnější úložiště. Tom Lee z fondu Fundstrat také poznamenal, že je třeba, aby Trump udělal tlak na akciové trhy. To by znamenalo podporu akcií. Je důležité mít na paměti, že Bílý dům chce rostoucí burzu.

BTC proti praní špinavých peněz a manipulaci

Bitcoin byl v posledních měsících v jednom ohni. Kurz koreloval s klesajícím dolarem a eskalující obchodní válkou mezi USA a Čínou. Zlato také dosáhlo šestiletého maxima, protože je také vnímáno jako spolehlivé úložiště bohatství daleko od fiatu.

Ve světě, kterému dominují bankovní skandály, manipulace s penězi a obchodní války, tak Bitcoin stále vypadá jako ta lepší možnost.

Závěr

Částka, která se „propere“ skrz banky, je vysoká. Může to být ohrožení dobrého jména Bitcoinu?

Trump chce nižší úrokové sazby, levný dolar a rostoucí akciové trhy. A není to málo, Antone Pavloviči? A ovlivní to Bitcoin?

Co číst dál?

První blockchainová společnost bude uvedena na burze od Deutsche Börse

 

Zdroj:
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře