Nahradí Bitcoin zlato? Do dvaceti let! – předpovídá CEO Block.one

0
(0)

Zlato je držitelem hodnoty již dlouhá staletí. Žádný jiný kov či komodita si nevysloužila takové místo. A nyní se zdá, že čas zlata jako pevného držitele hodnoty kvapem směřuje ke konci. 

Bitcoin a zlato

Existuje mnoho argumentů, proč Bitcoin zlato nenahradí. Mezi ně například patří ztracené BTC, kdy v počátcích mnoho uživatelů ztrácelo USB s privátními klíči k peněženkám, které mají dnes hodnoty v řádech desítek milionů dolarů. Jenže to není tak úplně vlastní pouze Bitcoinu, ale i zlato trpí stejným nedostatkem.

40 milionů lidí vstoupí do prostoru kryptoměn – Internetový gigant zavádí blockchain peněženku do chatovací aplikace

Stejně jako Bitcoin, tak i zlato se hojně ztrácelo, a to obzvláště při obchodních plavbách na moři, kdy se potopilo mnoho lodí, které jej převáželi. Dalším problémem u BTC je dle kritiků absence jeho hodnoty. V podstatě tvrdí, že BTC je úplně bezcenná forma majetku. S tím se dá minimálně polemizovat díky tomu, že BTC nejen není cenově na nule, ale naopak dosáhl až na 20 000 dolarů za kus.

Jistě, stále se jedná pouze o spekulaci, což ví každý kryptoinvestor. Stačí si vzpomenout, kdy naposledy jste užili BTC či jinou kryptoměnu k nějaké reálné činnosti. S tím ovšem pomáhá rozvoj této technologie a budování velmi specifické infrastruktury, která právě užívání kryptoměn umožní. Za zmínku stojí projekt Pundix, který vyrábí terminály pro obchodníky, které mohou bezpečně a rychle přijímat kryptoměny.

BTC jako dělitelné zlato

Bitcoin má momentálně slabé stránky a není potřeba to vůbec popírat. BTC totiž nikdy zlato úplně nenahradí. O čem se vede diskuze je otázka, zda se stane dominantním majetkem na držení hodnoty. A tady se naplno ukazuje výhoda BTC. Zlato i BTC se dá obchodovat digitálně, což je rozhodně plus, ale u zlata se jedná o jistou formu hry. Koupíte-li zlato na burze, tak jej s velkou pravděpodobností nikdy neuvidíte a nebudete jej doopravdy vlastnit.

Predikce cen BTC – Tom Lee opět předpovídá cenu BTC – Utrhne si další ostudu? 

Drahé kovy jsou prostě blbě dělitelné. Bitcoin je dělitelný na osm desetinných míst (ETH na 18). Zatímco ke svému zlatu se dostanete jen velmi obtížně, tak BTC může každý nezcizitelně vlastnit během vteřiny, a to ještě libovolně malé částky (8 desetinných míst je opravdu hodně). Možnost vlastnit i maličké částky je důležité např. pro velmi chudé lidi, kteří díky tomu mají možnost získat aspoň nějaký nezcizitelný majetek. Brendan Blumer z Block.one věří, že BTC nahradí zlato do 20 let.

Nahradí BTC doopravdy zlato jako úschova hodnoty? Zdá se to pravděpodobné. Má na to ideální vlastnosti. Ostatně jako mnoho dalších kryptoměn. Pro BTC jsou v tomto ohledu největším ohrožením jeho vlastní děti (altcoiny). Ty totiž mohou postupem času nabídnout lepší alternativu, než je samotný BTC.

Pokračovat ve čtení:

Osamělost – Proč se stále více lidí cítí osaměle a co s tím dělat

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Salam

Sorry ale za 20 roku už nebude Bitcoin exsistovat jeho náročnost v těžbě se už nebude vyplácet což zároven způsobí jeho konec při nízké cenně .

Ondra

Proč by se nemusela vyplácet těžba ? To je otázka ceny elektřiny v btc, počtu těžařů, ceně hw v btc… a mnoha dalších neznámých. Spíš bych naopak hádal, že těžba se bude rentovat do vytěžení posledního btc, ne však každému. Ale vždy bude někdo komu ano.

Salam

Všechno se bude odvíjet od ceny Bitcoinu pokud bude cena Bitcoinu na stejné úrovni jako dnes či menší tak jeho sit nebude tak bezpečná k vůli náročnosti těžby a tím pádem odchodu většiny těžařů a zůstane jen podomácká těžba a tím bude sít bitcoinu méně bezpečná a snadnější pro hackery .

Wendi

Vyvoj PC jde tak rychle dopredu, ze za 20 let muze byt vse 100x rychlejsi. Toho bych se nebal….

Argent Goldmann

Proboha tušíš vůbec aspoň trochu, jak bitcoin funguje?
Těžba se nemůže přestat vyplácet.
Když začne těžit míň lidí, tak automaticky klesne obtížnost – teoreticky třeba až tak (kdyby odpadl dostatek těžařů – všichni s minery), že se opět vyplatí těžit na starém notebooku. A ano, i kdyby těžilo jen 5 notebooků na celém světě, tak bitcoinová síť bude stále funkční.

Salam

Argent Goldmann
ano ale Blockchain BTC díky úbytku těžařů bude lépe napadnutelný hackery(dneska by museli hackeři vynaložit statisíce dolarů na hodinový útok aby dokázali napadnout sít btc a odrbat tě o tvé btc ale dnes se jim takový útok vůbec nevyplatí ) a méně bezpečný což asi zas nechápeš ty a tím pádem Bitcoin bude nepoužitelný vůči ostatním kryptoměnám protože bude lépe napadnutelný ale to všechno se bude odvíjet od ceny btc .

Argent Goldmann

Jenže zatím se zdá, že na uchovávání hodnoty není žádná dělitelnost třeba.
Přeci když se někdo rozhodne, že čtvrtinu úspor na penzi bude držet ve zlatých mincích, tak k tomu žádnou dělitelnost na X desetinných míst nepotřebuje.
Během života může spořit takto:
1x za měsíc si koupí 4 stříbrné uncové investiční mince po 500Kč za kus
1x za čtvrtletí si koupí zlatý dvacetifrank (za 7000Kč)
1x za rok (z 13.platu) si koupí jednouncovou zlatou minci za 30 tisíc Kč

No a za 30 let v penzi je obdobným způsobem může postupně prodávat. Měnit postupně za tu transakční měnu, která tou dobou bude převládat – ať už to bude fiat (nevěřím, že tak dlouho přežije), nějaké crypto nové generace, nějaké „supereuro“, elektronické zlato typu e-gold, bitcoin, nebo něco jiného.

spot_img