Bitcoin: co tento týden sledovat v BTC

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) začíná nový týden s klíčovou týdenní uzávěrkou pod sebou a se vším všudy – dokáže se udržet výše? Poté, co o víkendu došlo k mírné volatilitě, včetně opětovného testování podpory 30 000 USD, je BTC/USD zpět nad 35 000 USD.

Kiyosaki: Připravte se na “největší krach v historii”

Tento týden vedou spíše akcie než americký dolar, protože index S&P 500 zažívá nejlepší týden od února. Díky zmírnění obav ze zvýšení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému akcie v průběhu minulého týdne rostly. To kontrastuje s ochlazením měnového indexu amerického dolaru (DXY), který v posledních dnech zastavil zisky po bouřlivém, minulém týdnu.

Vzhledem k tomu, že index S&P 500 tak dosáhl nového historického maxima, nelze riziko změny snižovat. Přinejmenším zatím zůstávají výnosy dlouhodobých dluhopisů pod kontrolou a akcie se více soustředí na véčkové oživení hospodářského růstu a firemních zisků. Dobrou zprávou je, že nejlepší čas na zbohatnutí je během krachu. Špatná zpráva je, že příští krach bude dost možná dlouhý.

Bitcoin uzavírá klíčovou týdenní svíci…

Pro spotovou cenu BTC přinesla neděle býkům šťastný konec, který očekávali. Konkrétně se to týká týdenního uzavření. Nakonec BTC/USD překonal očekávání a během noci vzrostl o více než 2 000 USD, aby na Bitstampu zaznamenal lokální maxima na úrovni 35 250 USD a týdenní závěr nad 34 000 USD.

… ale také zaznamená rekordní pokles obtížnosti

Pro ty, kteří ještě před šesti týdny jásali nad největším nárůstem obtížnosti Bitcoinu od roku 2014, je tohle špatná zpráva. Vzhledem k tomu, že se základy sítě potýkají s problémy v důsledku otřesů v těžbě v Číně, úprava obtížnosti tento týden odhalí, jak velký dopad vlastně nedávné události měly.

Za čtyři dny se obtížnost upraví odhadem o 23,24 % – což se za celou dobu existence Bitcoinu ještě nikdy nestalo. Rekordní úprava směrem dolů je reakcí na hromadné vypnutí čínských těžařů. Takové úpravy udržují těžbu Bitcoinu konkurenceschopnou a zároveň zachovávají bezpečnost sítě. Nižší obtížnost motivuje více těžařů, aby se připojili, protože proces zlevňuje. To zase zvyšuje konkurenci, což znamená, že obecně po větších propadech následuje nárůst.

Celosvětová snaha o přijetí pokračuje

Přiblížený pohled na stav přijetí Bitcoinu přináší vítanou úlevu na rozhodně nejistém spotovém trhu. Salvador spustil něco jako domino efekt se svým zákonem o BTC jako zákonném platidle.

Paraguay je údajně další zemí v pořadí, aby předložila zákonný návrh parlamentu, přičemž podrobnosti ještě nebyly plně odhaleny. Guvernér centrální banky však veškeré spekulace zarazil.

Jinde se zdá, že navzdory žádným formálním změnám statusu BTC jeho zastánci získali díky nedávným událostem odvahu. Ricardo Salinas Pliego, třetí nejbohatší muž v Mexiku podle žebříčku časopisu Forbes, tento víkend zopakoval, že Bitcoin je “nové zlato”, a odhalil svůj vlastní příspěvek k jeho přijetí na místní úrovni.

To vše v atmosféře “extrémního strachu”

Dokonce i na pozadí 5% denních zisků je sentiment kolem Bitcoinu stále silně ovlivněn strachem. Vyplývá to z klasického ukazatele sentimentu, Crypto Fear & Greed Index, který v pondělí navzdory růstu ceny naměřil pouhých 25/100.

Kurátorský ukazatel toho, jak opatrní obchodníci jsou, Fear & Greed se v uplynulém měsíci ponořil na vzácná minima, na pouhých 9/100.

Ačkoli se jeho skóre od té doby téměř ztrojnásobilo, mezi účastníky trhu přetrvává pocit “extrémního strachu” – což znamená, že existuje dostatek potenciálu pro velký nárůst cen.

Závěr

Toto se tento týden vyplatí sledovat. Uvidíme, co nám tento týden přinese a zda se sentiment v BTC obrátí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: