Bitcoin by mohl přidat na tržní kapitalizaci 9 bilionů dolarů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bývalý předseda newyorské burzy cenných papírů Thomas Farley uvedl, že bitcoiny by se v dohledné budoucnosti mohly vyrovnat s tržní kapitalizací zlata na úrovni 10 bilionů dolarů.

Farley, který je současným předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Far Peak Acquisition Corporation, učinil prohlášení, ve kterém vysvětlil, že si myslí, že zlato se nachází u horní hranice své tržní kapitalizace kolem 10 bilionů dolarů a že Bitcoin by mohl dosáhnout stejné hodnoty. Pokud se ale má na uvedenou úroveň dostat, “bude muset být více přijímanou formou platby.”

Farley optimismem nešetří

Farley dále poznamenal, že považuje bitcoiny v současné době za „trilionový dolarový trh“, protože kryptoměna je stále velmi mladá, takže lze očekávat vysokou volatilitu nejméně po dobu příštích pěti let. Pokud jde o obavy ohledně spotřeby energie, Farley uvedl, že technologie blockchain ve své podstatě zvyšuje účinnost a že kryptoměny přináší planetě také zisky v efektivním využití energie.

Tady se sluší připomenout, že bitcoiny v květnu dosáhly na historickou kapitalizaci 1 bilionu dolarů, přičemž celý trh s kryptoměnami dosáhl 2 bilionů dolarů. I když po tomto období tržní hodnota bitcoinu a všech kryptoměn výrazně poklesla v období, které někteří analytici nazývají korekcí trhu, zatímco někteří již přímo mluví o medvědím trhu. Současná tržní kapitalizace bitcoinů a ostatních altcoinů je přibližně 595 miliard dolarů, respektive 685 miliard dolarů (údaj platný v době psaní článku).

roční graf btc
Zdroj: kryptomagazin.cz

Bitcoiny zejména dosáhly tržní kapitalizace 1 bilion dolarů rychleji než mnohé nejlépe hodnocené společnosti, včetně Apple, Microsoftu, Amazonu či Google, a dosáhly tohoto úspěchu za pouhých 12 let, zatímco společnost Apple dosáhla stejného výsledku přibližně za 24 let.

Podobný výhled pro Bitcoin jako Farley mají i další profesionální investoři. Jedním z takových investorů je Cathie Wood ze společnosti Ark Invest, která je ohledně BTC také velmi optimistická a myslí si, že se bitcoiny nakonec stanou trhem s tržní kapitalizací 10 bilionů dolarů, protože kryptoměna se přesunula „z okraje globálních financí do hlavního proudu“.

A co ostatní altcoiny?

Zatímco Bitcoin je v současné době první a jedinou digitální měnou, která ve své historii dosáhla tržní kapitalizace ve výši 1 bilionu dolarů, k tomuto milníku směřuje také několik dalších altcoinů. Mezi altcoiny, které by této mety mohly dosáhnout, pak jmenoval Ethereum, Cardano a XRP společnosti Ripple, kde Ethereum má před ostatními náskok.

Grant Whitlock, vedoucí obchodování britského brokera digitálních aktiv GlobalBlock, dokonce uvedl, že Ethereum pravděpodobně předběhne Bitcoin jako nejcennější kryptoměnu, neboť má velmi silné „základy a fundamenty“ a brzy bude mít (podle něj) tržní kapitalizaci ve výši 1 bilionu dolarů.

Závěr

I když teď kryptoměnový trh nezažívá zrovna nejlepší období, z dlouhodobého pohledu o něj žádné velké obavy nemám. Však se podívejte na graf, kde se cena BTC nacházela třeba před rokem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

V květnu 1 bilion cena 60k , vyrovnáni se zlatem tj 10 bilionu tzn btc za 600k .

Tak už tady máme dalšího tleskače na milion .

Luky

Tak že za cca 5-10 let dosáhne ceny 1 milionu $ je snad jasné ne, nebo o tom někdo pochybuje ? 😃

Jozef

Pokud to měl být vtip, tak se povedl.

Jirka

Zajimalo by mně, kdo to bude kupovat za ty ceny 500 000$ nebo 1 000 000 😀😀

Martin70

Před osmi lety by taky nikdo nevěřil, že někdo bitcoin koupí za 50k USD.

E15

za 500k bych nakupoval, kdybych věřil ve 3 mil. Za míň než 500% bych do toho nešel. Otázka je, v co by měl věřit ten, co by nakupoval na těch 3 mega $ :-DDD.

AjRep

To neustálé srovnávání se zlatem není tak úplně od věci a to i v negativním smyslu. Všichni totiž vidíme, že zlato má svůj strop – jak v ceně, tak v celkové kapitalizaci – a přes ten už pravděpodobně výš nepůjde. I bicoinu se tudíž jednou stane, že narazí do stropu. Je jen otázka, na jaké hladině bude ten strop položený.

Jeman

A na tom je něco špatného?

AjRep

Není. Je to jen fakt, na který bitcoinoví maximalisté zapomínají.

Georg

Srovnáváte jen cenu, ne kolik si za to koupíte v čase a vůči objemu natisknutých peněz atd.. Doporučuji něco si přečíst a malinko kouknout jak funguje ekonomika. nejde vůbec o to jaká je dnes cena a jaká byla před deseti lety. Pokud srovnáte dnešní situaci kouknete na poměrové ukazatele, tak se z toho dá jednoduše vyčíst co je podstatné a co ne. Kolik za to dnes koupíte akcií, nemovitostí atd.

E15

BTC má imho šanci na mnohem vyšší adopci než zlato. Kolik lidí investuje do zlata? Z těch, co znám, jsou to buď opravdu bohatí lidé a nebo různí “pošuci” z řad preperů a pod. (nic proti nim). Běžná střední třída si podle mě moc zlatých cihliček doma nesyslí. Zatímco investovat do BTC je relativně snadné (byť pro běžný retail by to mělo být ještě mnohem více user-friendly).

AjRep

Běžná střední třída v Čechách především vidí ten úděsný rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou zlata 🙂

Ale ano, je zapotřebí započítat ještě i to, že šance na širší adopci zlata bude v čase klesat, kdežto šance na adopci BTC stoupat. Což bude kvůli mileniálům, pro které je přirozeně normálnější ovládat své finanční hodnoty mobilem, než stěhovat kus kovu ze zlatnictví domů a naopak.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: