Bitcoin bude i nadále růst, tvrdí hlavní stratég Bloombergu

4.3
(7)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Hlavní komoditní stratég Bloombergu Mike McGlone věří, že Bitcoin je stále v režimu zjišťování cen. Očekává však, že se bude i nadále zhodnocovat. Tady je důvod.

Nabídka bitcoinů klesá a poptávka roste

Mike McGlone se vydal na Twitter, aby se podělil o svůj názor na vyhlídky bitcoinů. Připomněl komunitě, že cirkulující nabídka největší digitální měny na světě klesá a poptávka po ní naopak stále roste.

Ekonomická recese, která začala minulý rok v Číně kvůli pandemii, a následná omezení po celém světě, tlačily několik finančních institucí a retailových investorů, aby tento rok přijali Bitcoin jako zajištění proti inflaci, jež je očekávaná v blízké budoucnosti.

Zmenšující se nabídka a rostoucí poptávka vede McGlona k přesvědčení, že hodnota bitcoinů bude v průběhu času nadále růst a v budoucnu bude vytvořena vyšší cenová hladina, jak bude kryptoměna silnější a zralejší.

7171_0234
Obrázek přes Twitter

Na začátku března Mike McGlone sdělil, že očekává, že Bitcoin naroste na úroveň 100 000 USD, protože nahrazuje zlato jako uchovatel hodnoty.

Bitcoin překonal své ATH 61 800 USD

BTC aktuálně překonal své nedávné historické maximum 61 800 USD dosažené 13. března. Rally byla do značné míry tažena nadcházejícím přímým kotováním burzy Coinbase na burzu Nasdaq, k čemuž má dojít ve středu 14. dubna.

Coinbase, v jejímž čele stojí Brian Armstrong, bude první významnou společností v oblasti kryptoměn, která se stane veřejnou. Americká burza Kraken bude následovat Coinbase příští rok.

Závěr

Bitcoin dnes zaznamenal nárůst o 2,6 procenta a dosáhl úrovně 61 229 USD, což je nejvyšší vrchol za poslední měsíc. Mnozí předpokládají, že novinky z burzy Coinbase vyzvednou brzy cenu ještě výše. Co myslíte vy? Dosáhne BTC tento rok hodnoty 100 000 USD?

Disclaimer: Tento článek neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika z případných investičních rozhodnutí nesete vy.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Já jsem přesvědčen o tom že dosáhne a to do konce června až července… Toto tvrdím už od prosince minulého roku…

Petrr4

Souhlasím. V září tipuji 250k USD. Zdar Petře

spot_img