Kanadský podnikatel a politik chce kupovat pouze čisté bitcoiny

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kanadský podnikatel, politik a veřejně známá osobnost Kevin O’Leary, známý pod přezdívkou Mr. Wonderful, před nedávnem prohlásil, že bude kupovat pouze čisté bitcoiny, které se těží udržitelným způsobem. Nehodlá navíc nakupovat jakékoliv mince pocházející z Číny.

Jen čisté bitcoiny

Hvězda reality show Shark Tank a spoluzakladatel technologické společnosti SoftKey Software Products, Kevin O’Leary, se minulý týden rozhovořil pro zpravodajskou stanici CNBC, kde se rozpovídal o investování do bitcoinů.

Kevin přišel s výzvou pro institucionální investory ohledně investování do kryptoměn. Výzva spočívá v tom, že instituce nebudou nakupovat BTC, které byly vytěžené v Číně. V rozhovoru pro CNBC prohlásil:

„Všechny tyto problémy se nyní dostávají do popředí v bitcoinech. Instituce nebudou nakupovat mince vytěžené v Číně, mince vytěžené spalováním uhlí nebo mince vytěžené v zemích, na které jsou uvaleny sankce. Je tu obrovská poptávka po panenských mincích.“

O’Leary dále pokračoval:

„Myslím, že je to skutečná třída aktiv. Je to docela pozoruhodné, protože jsme v trochu obchodní válce. V příštím roce nebo dvou uvidíme dva druhy mincí. Krvavé mince z Číny a čisté mince těžené udržitelným způsobem v zemích, které využívají vodní energii, ne uhlí. já osobně Jsem na straně čistých mincí.“

Kevin O’Leary stejně jako mnoho dalších předních osobností patřil mezi přední kritiky kryptoměn. Postupem času si však našel cestu k nejdůležitější kryptoměně světa a před dvěma měsíci se přiznal, že již investoval nemalou část svého jmění do BTC.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 60 025 USD dle KMC.

Závěr

Kevinova myšlenka je vcelku ušlechtilá, přesto i Čína má čisté bitcoiny. Podle několika průzkumů většina těžařů odebírá energii a staví těžební farmy poblíž vodních elektráren. Mnoho těžařů hledá také oblasti s energií z obnovitelných zdrojů.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Armin

Vobec mu nejde o ekologiu. Chce vyhnat cenu nahor pretoze cina ma majoritu tazenia a keby sa mali stavat nove centra a za vyssiu energiu tak to vyzenie bitcoin aj 10*- 20* vyssie.

ppetr1

ten je zralej na chocholouska.

Pavel

Nějak si nedokážu představit, kdo bude verifikovat zda jde o čistý nebo špinavý bitcoin na druhou stranu pokud někdo vytvoří bio-eko coin pro tyto pomatence, tak má šanci :-).

Reklama: