Bitcoin a S&P 500: Jak moc je kryptoměnový trh propojen s tím akciovým?

5
(2)

Bitcoin je známý svou extrémní volatilitou, kdy jeho cena výrazně kolísá jako na horské dráze. Tato volatilita může být pro některé obchodníky příliš náročná.

Na druhou stranu index S&P500 nabízí stabilnější výkonnost, dosahuje průměrných ročních výnosů kolem 10 % a slouží jako měřítko pro americkou ekonomiku. Navzdory nižším výnosům ve srovnání s bitcoinem je S&P 500 díky své konzistenci a spolehlivosti oblíbenou volbou pro investory, kteří hledají předvídatelné investiční výsledky. Podle Glassnode mohou alokace do kryptoměn diverzifikovat riziko a zvýšit výnosy v tradičních portfoliích.

Silná výkonnost v prvním čtvrtletí

Podle společné zprávy společností Coinbase a Glassnode zaznamenal Bitcoin v letošním roce působivý první kvartál, když vykázal výnos 69 % a překonal většinu tradičních tříd aktiv. Navzdory spuštění bitcoinových ETF, o kterých si mnozí mysleli, že povede k silnější korelaci s tradičními finančními aktivy, zůstala korelace s jinými třídami minimální.

To naznačuje jeho potenciál jakožto cenné složky pro diverzifikaci v rámci portfolia. Bitcoin negativně koreloval s indexem DXY a zlatem, zatímco jeho korelace s indexem S&P 500 byla nízká a činila 0,11. To naznačuje, že pohyby ceny bitcoinu jsou do značné míry nezávislé na tradičních trzích.

Na začátku druhého čtvrtletí však BTC klesl o 15 %, což se shoduje s růstem indexu DXY nad 106 bodů. To dále zdůrazňuje negativní korelaci mezi kryptoměnou a sílou amerického dolaru. Zpráva za 2. čtvrtletí rovněž zaznamenala pokles volatility Bitcoinu, přičemž vrcholy jsou stále méně výrazné. Ačkoli se volatilita v současné době pohybuje těsně pod 60 %, zpráva zdůrazňuje dlouhodobou klesající trajektorii. A to i přes občasné výkyvy nad trendovou linii, hlavně v letech 2020 a 2021.

Závěr

Vzhledem k tomu, že kryptoměna dozrává ve významnou třídu aktiv, očekává se, že její volatilita bude v průběhu času klesat. Vzhledem k tomu, že korelace Bitcoinu s tradičními akciovými trhy se zvyšuje, zatímco jeho korelace se zlatem klesá, naznačuje to, že se Bitcoin stále chová spíše jako rizikové aktivum než jako bezpečný přístav.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img