Bitcoin a Biden: 5 věcí, které se vyplatí tento týden na ceně BTC sledovat

5
(8)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) začíná týden po víkendu v jeho novém, i když velkém obchodním koridoru nad 30 000 USD. Vzhledem k tomu, že do prezidentské inaugurace Spojených států zbývá jen pár dní, ukážeme si, co jiného by také mohlo ovlivnit cenovou akci BTC.

DXY udržuje reverzní ztráty

Inaugurace nově zvoleného prezidenta Joe Bidena přichází v době, kdy se síla amerického dolaru nadále zvyšuje. V pondělí dosáhl americký měnový index (DXY), který měří USD v poměru ke koši hlavních měn obchodních partnerů, nejvyšší úrovně od 21. prosince.

Trvalý vzestup v DXY má tendenci znamenat, že růst BTC si dává oddych. Tato inverzní korelace vytváří nápadný vzor po celý rok 2020.

Akcie si potřebují odpočinout

Na trzích vykazovaly akcie na začátku týdne jistou míru nerozhodnosti. Nevýrazné zisky přicházely navzdory skutečnosti, že Čína poskytla statistiku hospodářského růstu za čtvrté čtvrtletí. Jak uvedla agentura Bloomberg, druhá největší ekonomika na světě během tohoto čtvrtletí vzrostla o 6,5 %, což z ní činí jedinou významnou ekonomiku, která se loni vyhnula recesi z důvodu koronaviru.

Zaostřeno na „Altseason“

Také samotný Bitcoin si v posledních dnech oddychuje. Po týdnech intenzivně volatilních obchodních podmínek byli investoři připraveni na klidný víkend, který byl pro burzy také vítaným překvapením.

Jak poznamenal analytik Michaël van de Poppe, pozornost začala znovu směřovat od Bitcoinu směrem k altcoinům.

V pondělí shrnul situaci takto:

Pohled do žebříčku potvrdil začátek toho, co se lidově nazývá „Altseason“, přičemž pět ze 100 nejlepších kryptoměn podle tržní kapitalizace vykázalo denní zisky více než 20 %. Pokud jde o týdenní výkon, tak hned sedm tokenů vzrostlo na ceně o více než 100 %.

Cenová akce ponechává maxima všech dob nedotčená

Bitcoin postupně na začátku týdne snižoval volatilitu. V posledních třech dnech došlo ke zúžení obchodního rozsahu v koridoru 30 000–40 000 USD, přičemž vzorec převyšoval nižší maxima a vyšší minima známé jako převzetí komprese.

Jak poznamenal Van de Poppe minulý týden, je to vítané znamení, které dává trhu čas získat sílu potřebnou pro konečné vylomení struktury komprese. V případě BTC by to mělo vyústit v tlak na (nebo dokonce přes) aktuální historická maxima 42 000 USD.

Míra hashrate dosáhla nových rekordů

Nakonec se v posledních dnech do hledáčku investorů vrátil známý býčí signál. Klasické znamení, že za cenou stojí další vzestup, je míra hashrate. Ta v BTC síti dosáhla na nová historická maxima. Hashrate v neděli dosáhla 155 exahashů za sekundu (EH/s). Metrika je od konce prosince téměř konstantní a během pouhých dvou týdnů přidala 25 EH/s.

Po skoro 11% nárůstu při posledním automatizovaném přizpůsobení (9. ledna) dosáhla obtížnost nového rekordního maxima 20 607 418 304 385. Podle současných odhadů příští úprava, která má být provedena za čtyři dny, přidá nejspíš dalších 6 %.

Trvalý vzestup obou ukazatelů je tradičně spojován s cenovými zisky, k nimž dochází po období odkladu, které může trvat až několik měsíců.

Závěr

Toto jsou věci, které se vyplatí v dalších dnech sledovat. Nová politika může pro Bitcoin znamenat nové věci. Uvidíme, co nám budoucnost přinese.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
mattczsk
Hodnocení článku :
     

Pěkně popsané, děkuji.

ppetr1

perfektni clanek – dekuji.

Reklama: