BIS: COVID-19 odhalil hodnotu blockchainu

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Inovační centrum BIS potvrdilo pokles v užívání hotovosti. Pandemie poukázala na výhody digitálních měn centrálních bank.

Benoît Cœuré, vedoucí inovačního centra Banky pro mezinárodní vypořádání (BIS), nedávno prohlásil, že digitální měny centrálních bank neboli CBDC byly uprostřed koronavirové krize více zviditelněny.

Ve svém projevu v průběhu webináře dne 17. dubna Cœuré tvrdil, že krize odhalila hodnotu technologie distribuovaných záznamů (blockchainu, DLT), která umožňuje ekonomice pracovat mnohem lépe.

Také odhalil, že BIS zkoumá tokenizaci jako možné řešení pro restartování segmentů ekonomiky během krize.

Pandemie urychluje pokles v užívání hotovosti

Vedoucí inovačního centra upozorňuje na pravděpodobný pokles plateb na základě hotovosti v době pandemie COVID-19, přičemž tvrdí, že současné ekonomické klima dalo větší prostor pro diskuse kolem CBDC:

„Stávající diskuse o digitální měně centrální banky zesilují. Otevřenou otázkou je, zda Covid-19 urychlí likvidaci peněz. Již však zdůrazňuje význam přístupu k různým platebním prostředkům a potřebu, aby všechny platební prostředky byly odolné vůči široké škále hrozeb.”

Cœuré poznamenává, že platby byly v poslední době v popředí technologických změn, tvrdí, že rychlý posun k digitálním platbám může zlepšit náklady, transparentnost a pohodlí pro miliardy spotřebitelů.

BIS zkoumá trendy v DLT

Cœuré tvrdí, že Covid-19 zrychlí digitální přechod:

„Najdou zákazníci cestu zpět do bankovních poboček, jakmile dojde ke zrušení omezení a restartu ekonomiky? Urychlí to posun k virtuálnímu bankovnictví? “

Dále uvedl, že inovační centrum BIS i nadále zkoumat technologické trendy ve financování a jejich dopad na centrální banky a regulátory.

Cœuré také dodal, že otázky, jako je tokenizace, otevřené bankovnictví a používání technologií na podporu dodržování předpisů a dohledu (regtech a suptech), jsou na pořadu dne.

Závěr

Začátkem dubna zveřejnil BIS zprávu, v niž se uvádí, že CBDC by mohly zmírnit riziko přenosu koronaviru prostřednictvím bankovek. Náhlý přechod na digitální měny by však mohl mít vážný dopad na nebankovní a starší spotřebitele, ale na druhou stranu dochází k lepší ochraně osobních údajů. Vše má své plusy i mínusy, každopádně jak je vidět, dnešní doba sama určuje směr.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img