Binance utratila více než 200 milionů dolarů za podíl ve slavném časopisu Forbes

5
(1)

Největší kryptoměnová burza na světě (podle objemu obchodů), Binance, se rozhodla investovat do časopisu Forbes téměř neuvěřitelných 200 milionů dolarů. Co ji k tomuto kroku vedlo?

Tyto peníze hodlá více než 100 let stará globální mediální společnost využít ke vstupu na burzu prostřednictvím účelové akviziční společnosti (takzvané SPAC) v březnu tohoto roku.

Binance vložila 200 milionů dolarů do Forbesu

Společnosti Forbes a Magnum Opus Acquisition Limited 10. února oznámily, že získaly investici 200 milionů dolarů od společnosti Binance. Investice Binance představuje polovinu z celkem 400 milionů dolarů, které plánuje Forbes získat od institucionálních investorů.

Podle generálního ředitele Forbesu Mikea Federleho jde o strategickou investici, díky níž se Binance stane jedním ze dvou největších vlastníků Forbesu. To by mělo digitálnímu vydavatelství pomoci získat “zkušenosti, síť a zdroje přední světové krypto burzy a jednoho z nejúspěšnějších světových blockchainových inovátorů”.

 

V rámci dohody, která by měla být dokončena v prvním čtvrtletí, se součástí představenstva společnosti Forbes stanou ředitel komunikace Binance Patrick Hillmann a také šéf Binance Labs Bill Chin.

Společnost již dříve uvedla, že probíhají kroky ke sloučení s fondem SPAC, Magnum Opus Acquisition Limited a po úspěšném dokončení fúze se začne obchodovat na newyorské burze cenných papírů pod symbolem FRBS.

Významný krok pro přijetí kryptoměn

Binance, jako přední burza kryptoměn, se snaží propagovat povědomí a znalosti o bitcoinu a technologii blockchain. Není to tak dávno, co Binance koupila populární agregátor kryptografických dat CoinMarketCap. Tato datová platforma nabízí kromě analytických služeb také relevantní kryptografické zprávy.

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao zdůraznil potřebu podpory médií v rámci kryptografického sektoru, což je v přímém souladu s cílem burzy posilovat šířit kryptoměnovou osvětu a zasazovat se o přijetí kryptoměn a ve svém vyjádření uvedl:

“Jak se technologie Web 3 a blockchain posouvají kupředu a kryptotrh dospívá a roste, víme, že média jsou nezbytným prvkem pro budování širokého spotřebitelského porozumění a vzdělávání. Těšíme se na posílení digitálních iniciativ časopisu Forbes, které se vyvíjejí v platformu pro investiční informace nové úrovně”

Stojí za to připomenout jednu pikantnost, že společnost Binance podala proti časopisu Forbes a dvěma jeho novinářům v listopadu 2020 žalobu za pomluvu kvůli článku “Tai Chi”, týkajícího se firemní struktury a ve kterém jeho autoři odhalovali taktiku vyhýbání se regulaci, kterou burza používá. Společnost Binance však počátkem loňského roku stížnost dobrovolně stáhla.

Závěr

Magazín Forbes vznikl již v roce 1917 a ve Spojených státech vychází jako čtrnáctideník.  Celosvětově vychází více než 6 milionů výtisků a počet čtenářů webu a časopisu se pohybuje kolem 50 milionů. Magazín je hlavně známý díky mnohým žebříčkům a seznamům, mezi nejznámější patří Forbes 400 – žebříček nejbohatších lidí Ameriky, či Forbes Global 2000 – žebříček 2000 nejúspěšnějších světových obchodních společností. Mimochodem mezi nejbohatší lidi světa patří i generální ředitel Binance, Changpeng Zhao, jehož jmění je odhadováno na 96 miliard dolarů.

Spojení těchto dvou gigantů, Binance a Forbes, je tak pro kryptoměnový průmysl velmi pozitivní zprávou, která v konečném důsledku může přesvědčit další miliony a miliony nových uživatelů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img