Binance je podezřelá z napomáhání Rusku v obcházení mezinárodních sankcí

5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) aktuálně vyšetřuje největší světovou kryptoburzu Binance. Vyšetřování se týká možného obcházení finančních sankcí, které jsou uvaleny na Rusko v souvislosti s konfliktem na Ukrajině. Vyšetřování vede souběžně i jejich kriminální divize, protože není zatím jasné, zda jen ruští agenti zneužívají platformu nebo zda jim i někdo z Binance pomáhá.

Kryptoměny nejsou ale jen zneužívány k obcházení sankcí. V rámci konfliktu na Ukrajině i pomáhají. Společnost Elliptic nedávno zveřejnila studii o přínosu kryptoměn v podpoře postižených na Ukrajině. Ve sbírce kryptoměn se vybralo v přepočtu více než 200 milionů USD. Sama Binance se zapojila a přispěla tokeny v hodnotě více než 10 milionů USD.

Binance dlouhodobě sledují všichni regulátoři ve Spojených státech. To rozhodně není dobrá reklama a Binance se proto snaží dlouhodobě spolupracovat a očistit své jméno na trhu. Společnost silně promuje každý úspěch ve vyšetřování obchodů s drogami, veřejnou korupcí i zneužíváním dětí, kde došlo ke zneužití kryptoměn nebo jejich platformy.

Binance ukazuje výhody transparentnosti blockchainu

Tigran Gambaryan, vedoucí oddělení Financial Crimes Compliance v Binance, dokonce tvrdí, že díky transparentnosti blockchainu, veřejnému přehledu transakcí a trvalých záznamech se často rychleji odhalí nezákonná činnost využívající kryptoměny než by tomu bylo u tradičního finančního vyšetřování.

Závěr

Mýtus, že anonymita kryptoměn umožňuje nezákonnou činnost, má silné kořeny ve společnosti a zabere ještě dlouhý čas, než se to změní. Přirovnal bych to ke tvrzení, že všichni podnikatelé podvádí na daních. Věřím, že boj Binance proti tomuto stigmatu je správný. Nulová tolerance proti dvojitým registracím, anonymním identitám a nejasným zdrojům peněz se z dlouhodobého hlediska musí vyplatit. I když jsou zatím neustále vyšetřováni pro sebemenší podezření. Být největší má i svoje stinné stránky.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img