Zaměstnanci Binance údajně pomáhají zákazníkům v Číně obejít kontroly KYC

4.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Binance, největší světová kryptoměnová burza, vyvinula od skándálu burzy FTX značné úsilí, aby byla lídrem v transparentnosti. Nová zpráva však tvrdí, že zaměstnanci Binance údajně pomáhají uživatelům obejít bezpečnostní protokoly. 

Zaměstnanci Binace pomáhají čínským zákazníkům

Podle vyšetřování CNBC zaměstnanci a dobrovolníci v Binance údajně pomáhali zákazníkům v Číně obejít kontrolní mechanismy burzy Know Your Customer (KYC).

Zpráva poukazuje na oficiální chatovací místnosti Binance v čínštině, ve kterých bylo zaregistrováno více než 220 000 uživatelů. Tam údajně uživatelé sdílí zprávy, jak obejít KYC, rezidenční a ověřovací protokoly burzy.

Tyto zprávy údajně pocházely z účtů zaměstnanců Binance a vyškolených dobrovolníků, kteří se nazývají „Andělé“. Mezi sdílené techniky patřilo padělání bankovních dokladů, potvrzování falešných adres a další jednoduché systémové manipulace. Mluvčí kryptoburzy uvedl:

Zasáhli jsme proti zaměstnancům, kteří mohli porušit naše interní zásady, včetně nesprávného vyžádání nebo doporučení, která nejsou povolena nebo jsou v souladu s našimi standardy.

Spoluzakladatel Binance, Changpeng Zhao, který je obvykle aktivní na sociálních sítích, se k této situaci zatím nevyjádřil. Nicméně mluvčí Binance uvedl, že společnost zahajuje interní vyšetřování ohledně těchto fám kolem KYC. 

Přísný zákaz v Číně stále platí

Čína mezitím pokračuje v implementaci přísného zákazu kryptoměn, který začal v roce 2021, přičemž činnost kryptoburz byla zakázána již v roce 2017. Někteří uživatelé vyzvali čínskou vládu, aby přehodnotila zákaz kryptoměn, nicméně regulační orgány neustoupily.

Čínští představitelé mezitím pokračují rychlým tempem ve svém plánu na adopci digitální měny centrální banky, digitálního jüanu. V poslední době byly vynaloženy miliony na úsilí o adopci. 

Závěr

Tyto zprávy přichází v době, kdy se Binance potýká s dalšími regulačními problémy a výzvami v různých zemích. Například v Japonsku, Kanadě a Thajsku již Binance musela čelit různým regulačním problémům. Navíc se nedávno objevily zprávy o tom, že Binance byla pod vyšetřováním amerických úřadů pro podezření z praní špinavých peněz. Tyto události vedly k poklesu důvěry a mohou mít dopad na celkovou pozici burzy na trhu. I tak se ovšem dosud jedná o největší, nejstabilnější a nejoblíbenější kryptoměnovou burzu na světě.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img