Banka Santander prohrála soud s burzou kryptoměn – Vracejte a plaťte

0
Banco_Santander

Podle místních médií, soudní dvůr v brazilském státě Sao Paulo zamítl odvolání  banky Santander v jejím prohraném soudním sporu s kryptoburzou Mercado Bitcoin a rozhodl, že má vrátit firmě veškeré její prostředky.

Údajně již dříve banka uzavřela burze konto. Tvrdila, že činnost, kterou provozuje, není v souladu s pravidly a zmrazila burze veškeré finanční prostředky. Kryptoburza podala žalobu u soudu s tím, že zmrazení prostředků bylo neoprávněné.

Oficiálně potvrzeno

Informace z oficiálního vládního portálu Impresa Oficial uvádí, že kryptoburza/směnárna již tento případ vyhrála a banka byla vyzvána k vrácení prostředků (350 tisíc dolarů) včetně úroků ve výši jednoho procenta za každý měsíc. Zaplatí také veškeré náklady soudního řízení. Banka se proti tomuto rozhodnutí odvolala, ale odvolání bylo definitivně zamítnuto.

Tady je svět ještě v pořádku

Za toto rozhodnutí můžeme brazilské vládě jenom zatleskat. Nebála se tomuto finančnímu gigantovi dát jasně najevo, že nemá sahat na peníze, které mu nepatří, ani pokud se jedná o krypto firmu.

Nyní by mohly krypto firmy v Sao Paulu (díky zmíněnému precedentu) získat pevnou půdu pod nohama. A bankám byl zase vyslán jasný signál, že si nemohou jen tak mrazit účty, komu se jim zlíbí.

Santanderu není blockchain cizí

Tamní pobočka banky, udělala nejspíš jen velmi špatné rozhodnutí. Bance Santander jako takové nejsou inovace cizí, jak jsme vás nedávno informovali v tomto článku. Zaplatí totiž IBM 700 milionu dolarů za IT modernizaci, včetně blockchainu.

Co číst dále?

Fidelity Digital Assets oficiálně spuštěna – Máme tady regulované Bitcoin Custody!

Zdroj:
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na