Santander zaplatí IBM 700 milionu dolarů za IT modernizaci, včetně blockchainu

0
Banco_Santander

Jedna z největších evropských bank, Banco Santander, a technologický gigant IBM oznámili uzavření dohody o urychlení vývoje nových technologií, jako je blockchain.

Pětiletá technologická dohoda je údajně zaměřena na posílení služeb finančních institucí s využitím nových technologií, jako je blockchain, umělá inteligence a big data. O to vše se má postarat právě IBM.

Tip redakce: Obrovská americká pojišťovna Aetna navázala krypto partnerství s IBM

Obrovská zakázka na modernizaci

Hodnota dohody (zakázky) mezi IBM a největší finanční skupinou ve Španělsku se odhaduje na přibližně 700 milionů dolarů. Mají v plánu se zaměřit na optimalizaci výdajů banky za IT služby a výrazně modernizovat stávající systém tak, aby byl postaven na nejnovějších technologiích a byl více flexibilní.

David Soto, generální ředitel IBM pro společnost Santander Group, řekl:

„Společnost Santander čerpá z technologií IBM, které se rychle rozvíjejí, jsou bezpečné a splňují nejnovější požadavky zákazníků. Využívají totiž jedinečná řešení a odborné znalosti IBM.“

Závěr

Technologický gigant IBM se již dlouhou dobu zajímá o blockchain a je jednou z mála firem, které jej dokáží realizovat na nejvyšších úrovních. Možná se dočkáme něčeho zajímavého i u nás, kde IBM operuje také ve velkém.

Co číst dále?

Moskva a její business blockchain

Zdroj:
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na