Autor knihy Bohatý táta, chudý táta varuje: Vláda zabaví všechny kryptoměny

2.9
(14)

Robert Kiyosaki, známý především svým bestsellerem Bohatý táta, chudý táta, se v sérii tweetů podělil o své obavy, že vláda lidem digitální aktiva zabaví. Kiyosaki předpovídá, že nařízení prezidenta Bidena vydláždí vládě cestu k vytvoření vlastního digitálního aktiva na úkor současného kryptografického průmyslu.

Jeho více než 1,5 milonu sledujících si mohlo přečíst jeho dosti chmurnou předpověď, ve které krom jiného říká:

“Máte plán B? Jsme v největší bublině v dějinách světa. Bubliny v akciích, nemovitostech, komoditách a ropě… Budoucnost? možná deprese s hyperinflací.”

V roce 1997 Kiyosaki společně se Sharon Lechterovou napsal dnes již kultovní knihu Bohatý táta, chudý táta. Během šesti let, kdy se kniha držela na seznamu bestsellerů New York Times se prodalo více než 32 milionů výtisků. Byla přeložena do 52 jazyků a a přečíst si ji mohli lidé v nejméně 110 zemích světa.

Mimochodem ani Kiyosakiho kariéra se neobešla bez kontroverzí. V roce 2013 na něj byla podána hromadná žaloba lidmi, kteří nebyli spokojeni s úrovní jeho placených seminářů. V roce 2012 také kdysi nejprodávanější autor prostřednictvím jedné ze svých společností Rich Global LLC vyhlásil bankrot.

Kryptoměny budou zabaveny

Autor předpovídá, že americká vláda zabaví všechny kryptoměny, až prezident USA Joe Biden podepíše exekutivní příkaz o kryptoměnách – což, jak všichni asi dobře víme, prezident učinil, ve středu.

Kiyosaki již v minulosti varoval před depresí a toto není výjimkou. Ještě v prosinci loňského roku varoval, že se blíží velká ekonomická katastrofa.

Jeho plánem “B” je stát se podnikatelem. Radí držet se mimo akciový trh, vytvářet vlastní aktiva, používat dluh jako peníze, spořit zlato, stříbro, bitcoiny a zbraně.

Velmi kriticky se poslední dobou vyjadřuje k Bidenovu režimu ve Washingtonu a společně s Federálním rezervním systémem jej viní z vysoké inflace a zničení amerického dolaru.

Asi nejkontroverznějším jeho sdělením poslední doby je, že bitcoin a další kryptoměny budou všechny zabaveny vládou a bude spuštěna “kryptofonie Fedu”.

Poměrně děsivá Kiyosakiho krypto předpověď byla nejen v krypto komunitě silně kritizována. Všichni jej znají, jako člověka, který již nějakou dobu bitcoin podporuje a tato změna názoru může znamenat rostoucí povědomí o věcech, které se v zákulisí mění.

Asi všichni dobře víme, že prezident Biden ve středu podepsal exekutivní příkaz, který zdůrazňuje potřebu využít výhod kryptoměn a technologie blockchain a zároveň snížit rizika pro spotřebitele a celý finanční systém. Příkaz by měl rovněž prozkoumat výhody a nevýhody vydání digitální měny centrální banky (CBDC).

Bílý dům pověřil několik amerických agentur, aby přišly s řešením osvědčených postupů, které zajistí, že Američané budou při investování do rostoucí kryptoekonomiky chráněni.

Závěr

No dosti depresivní předpověď, co říkáte? Já si z toho beru jednu hlavní myšlenku: Pokud odborníci, jako je i Kiyosaki, vyjadřují obavy z přímé krádeže peněz lidí, neměli bychom to brát na lehkou váhu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Frantisek

Kyosaki je šulin. Něco se mu bezesporu povedlo, ale už pár let jede jen na vlastní setrvačnosti.

Janie

Naprosto nesouhlasím.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Kyosaki je velký muž a jeho knihy by se měly být povine na základních školách.

Janie

Přesně tak. Jenom díky němu má spousta lidí vůbec nějaké finanční základy.

Kenny

Řekněme ze ikdyby ten nesmysl vlada udelala a chtela zabavit vsechny kryptomeny, tak by me zajimalo jak by to jako udelali? Oznacili by udajne vlastniky kryptomen podle ceho, nejakeho sveho dojmu? A Ikdyby jo, mučili by lidi aby jim vyzradili svuj seed. Hmm to asi dost tezko ze jo…

Petr 2

Třeba stejně jako v Číně ?

Libor

To robí inak, a nie fyzickým násilím ..mučením. Napr. sa dá 99% daň z krypto majetku /plnenie povinnosti sa umožní aj odovzdaním krypta/. Ten, kto sa dani vyhne, pácha trestný čin neplatenie daní. A ak v budúcnosti sa u neho tie kryptá nejako vypátrajú, tak prepadnú štátu a dotyčnému hrozí trest odňatia slobody podľa výšky deliktu. Ale nikto nebude nikomu nič habať…to iba Kyosaki hysterčí…maximálne by mohlo byť krypto nezákonný platobný prostriedok v danom štáte, ako napr. v Číne. Takže, kľudne sa choď na čas do Salvadoru, uži si tam krypto, zvyšok premeň na USD a potom späť domov do USA…

William
Hodnocení článku :
     

Vydělal miliony svou knihou, propaguje léta bitcoin.. tejď hrozí že vláda něco zabaví? Ale jak mě vlápa může něco zabavit když mám cryptoměny na ledgeru v šuplíku a obchoduji P2P…

Salát

Kiosaki není odborník na kryptoměny. Stát může zabavit jen ty kryptoměny které jsou na směnárnách. Kryptoměny co má držitel uloženy v Trezoru zabavit nemůže. Na to co můžeme v budoucnu čekat bude především tohle a podobné strašení.
Pokud o krypto nechcete přijít, tak si ho nenechávejte na směnárnách a pravidelně si ho ukládejte do Trezoru. To nejhorší co se může stát bude to, že nebude možné legálně kryptoměny kupovat, jelikož se zakážou prostředníci obchodu, v takovém případě nastoupí veksláci.

Michael Šimek

Můžou BTC zabavit maximalně tak na burze, po převedení na hardware už to tak žhavé nebude.

Janie

Přesně tak.

Martin

kupujte zlato a ne virtualni digi bublinky.. za ty vam v bance nikdo nic neda, nejsou podlozeny majetkem

Kebo

Ono ty dnešní peníze nejsou podloženy o nic lépe je to úplně stejná bublina ne-li větší než btc ( těch je omezené množství), fiatu si vlády resp. národní banky natisknout kolik zrovna chtějí. Docela zajímavá myšlenka mi přišly ty zbraně nad těmi jsem zatím neuvažoval 😀

spot_img