Australská vláda podporuje vývoj blockchainu, kdy to dojde našim politikům?

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Austrálie podporuje nové technologie, včetně vývoje blockchainu. Jako poslední počin v této oblasti připravila Austrálie národní strategii blockchainu a plán pro zavedení (tzv. road map). Zároveň se chystá přispět i finančně částkou AUD 100,000. Zpráva byla oznámena ve společném mediálním prohlášení dvou australských ministerstev dne 18. března.

Road mapa a financování vývoje v Austrálii

Ministryně (!) průmyslu, vědy a technologie Karen Andrewsová a ministr obchodu, cestovního ruchu a investic Simon Birmingham společně prohlásili, že vládní plán má za cíl učinit z australského rodícího se odvětví nového lídra v oboru. Plán zahrnuje rozvoj regulací blockchainu, budování dovedností a kapacit, inovace, investice a mezinárodní konkurenceschopnost a spolupráci.

Austrálie na Consensu

Toto nové financování konkrétně umožní ministerstvu průmyslu, vědy a technologie sponzorovat australské společnosti a stimulovat je k připojení k australské obchodní a investiční komisi (Austrade) na konferenci Consensus blockchain, která se bude konat v New Yorku koncem tohoto roku.

Ministr Birmingham zdůraznil, že vládní podpora blockchainu pomůže zajistit, že “Austrálie a její technologické společnosti zůstanou v jednom z nejrychleji rostoucích technologických odvětví světa napřed”.

Austrálie a IBM

V průběhu uplynulého roku probíhaly v Austrálii významné iniciativy, jejichž cílem je integrovat blockchain napříč vládním i finančním sektorem. V červenci 2018 podepsala společnost IBM pětiletou smlouvu v hodnotě 1 miliardy AUD s australskou vládou, v rámci které má dojít k použití blockchainu a dalších nových technologií pro zlepšení bezpečnosti a automatizace dat napříč federálními odděleními.

Psali jsme také: Austrálie pracuje na národním blockchainu s IBM

Závěr

Naše nová vláda by se mohla nechat inspirovat australským přístupem. Místo toho se zdá, že vzhledem k poslednímu vývoji cen kryptoměn to vláda zametla pod koberec s tím, že jde o marginální záležitost, což je velmi krátkozraký pohled a v delším horizontu se může ukázat, že jsme propásli velkou šanci. Co myslíte, je australský model hodný následování? Nebo se jen tamní vláda snaží dostat kryptoměny pod kontrolu? Napište váš názor do komentářů nebo na naší FB stránku.

K tématu jsme psali: Kryptoměny ve sněmovně: Není třeba další regulace

Co číst  dále?

Blockchain bude během 10 – 20 let tvořit většinu ekonomiky, tvrdí spoluzakladatel Etherea

Zdroj:
Cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img