Kryptoměny díky Pirátům ve sněmovně – Není třeba další regulace, shodly se ČNB a MF

7
cesko bitcoin

Po delší době se téma kryptoměn diskutovalo také u nás, a to rovnou ve sněmovně, kam na pozvání Pirátů přišel o kryptoměnách se zástupci z České národní banky a ministerstva financí diskutovat Karel Fillner. 

Hlavním tématem diskuze byla „Úloha kryptoměn, jejich hlavní funkce, historie, budoucnost, využití, investice, rizika v ČR i ve světě“.

Také by vás mohlo zajímat: Rozhovor s Karlem Fillnerem

Regulace není nutná

Nejdůležitější zprávou z jednání je, že zástupci z České národní banky, ministerstva financí a České bankovní asociace se shodli, že není potřeba nějaká velká regulace a že je vhodná osvěta v tomto oboru.

Varování před ponzi

Za hlavní problém v oblasti kryptoměn byla označena „především podvodná schémata (typu ponzi), která se snaží z lidí vylákat finanční prostředky na základě nepravdivých informací ohledně investic do centralizovaných tokenů, které ovšem nelze vydávat za plnohodnotné decentralizované kryptoměny.“

Přístup českých úřadů se příliš nemění

Česká národní banka v této souvislosti upozornila na české překlady informačních materiálů pro investory do kryptoměn od Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA), které jsou k dispozici na stránkách ČNB.

Podle ministerstva financí není třeba v současné době kryptoměny dále regulovat, nicméně je zde stále riziko praní špinavých peněz. ČNB se také obává zejména využití kryptoměn na černých/šedých trzích. Podle jejich prezentace je zřejmé, že se postoj státních orgánů příliš nezměnil, nicméně kryptoměny považují v současnosti za marginální.

Zdroj: Piratskelisty.cz

7
Komentujte

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
PavelKamilfilJendayMíra Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Blábol
Host
Blábol

Co to pořád melou za h***a o praní špinavých peněz já bych to té pejči Schillerová a těm mrdkám z ČNB v pálil hned o jakých praních špinavých peněz .Že tam mrdky z bank vyprali několik miliard fiat měny jak bylo nedávno publikováno a ty špíny si budou otírat pořád tlamy o kryptoměny , přitom největší prádelna je ve fiat měně .Bitcoin je vystopovatelný jak asi dostala FBI majitele Silk Road či některé hackry co ukradli kryptoměny .

Míra
Host
Míra

kdybys nemluvil jak retard dám ti i bezvýznamný palec nahoru

Jenday
Host
Jenday

To je fakt mohl by to trochu zklidnit, podstatné ale je že má pravdu, a ono to možná ani lépe vyjádřit nejde.. ?

Ondřej Kolek
Host
Ondřej Kolek

Juchu, skvela zprava

fil
Host
fil

Cekal jsem zde zase chytroliny, co hlasaj, ze je bitcoin letadlo ? Asi jsem tu brzo

Kamil
Host
Kamil

Ne, tentokrát jsou zde chytrolíni, co si myslí že by ČNB a celej tenhle stát vedli líp než všichni ostatní. Stejný pacienti jako blábolista Okamůra.

Pavel
Host
Pavel

Mám souseda, má „vystudováno“ sedm tříd zvláštní školy, dělá v lese fyzicky náročnou práci u které myslet nemusí, je to absolutní blb a má chování a slovník úplného křováka. Příspěvek uživatele „Blábol“ mi jej přesně připomněl – hloupost, arogance, sprostota. Uživatelé kryptoměn chtějí být považováni za inteligentní bytosti, protože rozumí něčemu o čem velká většina ostatních nemá ani páru. Myslím, že hodně inteligentních lidi mezi nimi skutečně je. Škoda jen, že se vždy najde nějaký takový d****t, který ty představy všem ostatním úplně rozvrátí.