Kryptoměny díky Pirátům ve sněmovně – Není třeba další regulace, shodly se ČNB a MF

7
cesko bitcoin

Po delší době se téma kryptoměn diskutovalo také u nás, a to rovnou ve sněmovně, kam na pozvání Pirátů přišel o kryptoměnách se zástupci z České národní banky a ministerstva financí diskutovat Karel Fillner. 

Hlavním tématem diskuze byla „Úloha kryptoměn, jejich hlavní funkce, historie, budoucnost, využití, investice, rizika v ČR i ve světě“.

Také by vás mohlo zajímat: Rozhovor s Karlem Fillnerem

Regulace není nutná

Nejdůležitější zprávou z jednání je, že zástupci z České národní banky, ministerstva financí a České bankovní asociace se shodli, že není potřeba nějaká velká regulace a že je vhodná osvěta v tomto oboru.

Varování před ponzi

Za hlavní problém v oblasti kryptoměn byla označena „především podvodná schémata (typu ponzi), která se snaží z lidí vylákat finanční prostředky na základě nepravdivých informací ohledně investic do centralizovaných tokenů, které ovšem nelze vydávat za plnohodnotné decentralizované kryptoměny.“

Přístup českých úřadů se příliš nemění

Česká národní banka v této souvislosti upozornila na české překlady informačních materiálů pro investory do kryptoměn od Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA), které jsou k dispozici na stránkách ČNB.

Podle ministerstva financí není třeba v současné době kryptoměny dále regulovat, nicméně je zde stále riziko praní špinavých peněz. ČNB se také obává zejména využití kryptoměn na černých/šedých trzích. Podle jejich prezentace je zřejmé, že se postoj státních orgánů příliš nezměnil, nicméně kryptoměny považují v současnosti za marginální.

Zdroj: Piratskelisty.cz

7
Komentujte

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
PavelKamilfilJendayMíra Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Blábol
Host
Blábol

Co to pořád melou za hovna o praní špinavých peněz já bych to té pejči Schillerová a těm mrdkám z ČNB v pálil hned o jakých praních špinavých peněz .Že tam mrdky z bank vyprali několik miliard fiat měny jak bylo nedávno publikováno a ty špíny si budou otírat pořád tlamy o kryptoměny , přitom největší prádelna je ve fiat měně .Bitcoin je vystopovatelný jak asi dostala FBI majitele Silk Road či některé hackry co ukradli kryptoměny .

Míra
Host
Míra

kdybys nemluvil jak retard dám ti i bezvýznamný palec nahoru

Jenday
Host
Jenday

To je fakt mohl by to trochu zklidnit, podstatné ale je že má pravdu, a ono to možná ani lépe vyjádřit nejde.. ?

Ondřej Kolek
Host
Ondřej Kolek

Juchu, skvela zprava

fil
Host
fil

Cekal jsem zde zase chytroliny, co hlasaj, ze je bitcoin letadlo ? Asi jsem tu brzo

Kamil
Host
Kamil

Ne, tentokrát jsou zde chytrolíni, co si myslí že by ČNB a celej tenhle stát vedli líp než všichni ostatní. Stejný pacienti jako blábolista Okamůra.

Pavel
Host
Pavel

Mám souseda, má „vystudováno“ sedm tříd zvláštní školy, dělá v lese fyzicky náročnou práci u které myslet nemusí, je to absolutní blb a má chování a slovník úplného křováka. Příspěvek uživatele „Blábol“ mi jej přesně připomněl – hloupost, arogance, sprostota. Uživatelé kryptoměn chtějí být považováni za inteligentní bytosti, protože rozumí něčemu o čem velká většina ostatních nemá ani páru. Myslím, že hodně inteligentních lidi mezi nimi skutečně je. Škoda jen, že se vždy najde nějaký takový dement, který ty představy všem ostatním úplně rozvrátí.