Australská burza Swyftx nabízí výnosy z kryptoměn „bez jejich uzamčení“

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Burza Swyftx začne nabízet úročené výnosy ze široké škály kryptoměnových aktiv. Jedná se o první burzu provozovanou v Austrálii, která tak učinila.

Nový produkt Swyftx s názvem Earn nabídne obyvatelům Austrálie a Nového Zélandu možnost vydělávat úroky na 21 různých digitálních aktivech, včetně kryptoměn s velkou kapitalizací, jako jsou bitcoin (BTC), ethereum (ETH), solana (SOL), cardano (ADA) a stablecoiny jako Tether (USDT) či USD Coin (USDC).

Generální ředitel Swyftx Ryan Parsons uvedl, že funkce Vydělávat na burze je jednou z nejkonkurenceschopnějších v kryptoprůmyslu, protože společnost sídlící v Brisbane umožní zákazníkům kdykoli vybrat svá aktiva a vydělávat bez výstupních poplatků, zablokování nebo minimálního výpovědní lhůty.

Parsons dodal, že tato flexibilita bez poplatků je hlavním rozdílem mezi jeho produktem Earn a podobnými produkty, které nabízejí větší nadnárodní burzy, jako je Binance a Crypto.com:

“Velmi málo globálních směnáren nabízí uživatelům kryptoměn úroveň úrokových sazeb, na kterých jsme my.”

Výše výnosů u jednotlivých kryptoměn

Swyftx uvedl, že výše výnosu, který může být nabídnut věřitelům, nakonec závisí na volatilitě podkladového aktiva. Stabilní coiny s velkou kapitalizací, jako jsou USDC a USDT, mají nést úrokové sazby až 6,7 %, zatímco hlavní kryptoaktiva jako BTC a ETH nabídnou až 5,1 %. O něco více riziková aktiva, jako je Polkadot (DOT), nabídnou výnosy až 12,7 %, zatímco token decentralizovaného financování (DeFi) Kava (KAVA) má nabídnout až 25,8 %.

Nový produkt také nabídne výnosy na TrueAUD (TAUD), stabilním coinu vázaném na australský dolar. Uživatelé mohou očekávat, že z vkladů TAUD vydělají až 5,3 % (APY).

Swyftx objasnil, že sazby nabízené Earn budou proměnlivé, přičemž Swyftx poskytuje sedmidenní výpovědní lhůtu pro jakékoli změny.

Očekávaný nárust investorů

Parsons řekl, že očekává, že Earn osloví velké množství australských investorů, jež se ke kryptu přidají. V současnosti asi 28,8 % všech dospělých Australanů vlastní nebo vlastnilo kryptoměnu, podle průzkumu indexu kryptoměny Independent Reserve z roku 2021.

Ostatní fintech startupy v Australii

Zatímco Swyftx může být první australskou kryptoburzou, která nabízí výnosy z vkladů kryptoměn, další fintech startupy začaly nabízet podobné produkty s výnosy i australským spotřebitelům. 17. března začal australský fintech startup Block Earner nabízet mainstreamový přímý přístup do světa decentralizovaných financí (DeFi).

Spoluzakladatel společnosti Block Earner Jordan Momtazi uvedl, že současné ekonomické klima Austrálie činí produkty, které nabízejí výnosy z úspor, poměrně atraktivními, zejména proto, že je prakticky nemožné dosáhnout podobných výnosů pomocí metod nabízených tradičními finančními institucemi.

Závěr

Regulační situace v Austrálii ohledně výnosových kryptodepozit je mnohem uvolněnější než ve Spojených státech, kde komise pro cenné papíry a burzu (SEC) pokračuje ve svém tvrdém postoji vůči kryptopůjčování. Digitální aktiva v Austrálii tak mají dostatek prostoru pro růst.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro další informace se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img