Bitcoin live stream – FOMC statement, kvantitativní utahování a důsledky pro trhy

5
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se odrazil vcelku solidně od naši sledované konfluence, která se nachází v blízkosti 37 000 USD. Federální výbor pro volný trh (FOMC) měl totiž včera zasedání a ze stanoviska máme 100% jasno, jak bude jejich měnová politika minimálně dokonce roku vypadat – trhy na to čekali, takže se pouze projevil fenomén fait acommpli.

V rámci streamu si tedy pořádně rozebereme to, co Fed zveřejnil ve svém stanovisku. Hlavně si povíme implikace, které z toho vychází. Zkusíme se i podívat do minulosti, kdy Fed naposledy začal s kvantitativním utahováním a jak trhy reagovaly. To vše v pravidelném živém streamu v 19:00 na kanálu Žraloci sobě.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: