Polkadot (DOT) vs. cosmos (ATOM): Coin Bureau porovnal potenciál dvou podobných projektů

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Coin Bureau informoval svých 2,03 milionu odběratelů na YouTube o svých očekáváních od interoperabilních kryptoměn polkadot (DOT) a cosmos (ATOM).

DOT

Coin Bureau začal polkadotem. Uvádí:

„Hnací síla poptávky po DOT pochází z případů použití parachainů Polkadot, zejména Acala, která nedávno oznámila masivní pobídkový fond pro svou platformu DeFi (decentralizované finance), která využívá DOT.

Pohodlným vedlejším efektem aukcí parachain slotů Polkadot je, že téměř 15 % DOT v oběhu bylo zablokováno na dva roky, a když to přidáte ke staknuté nabídce DOT ve výši přibližně 55 %, znamená to, že je připraveno pouze přibližně 30 % nabídky DOT k dispozici pro obchodování.

To by se mělo pro DOT promítnout do většího kolísání cen, když se poptávka vrátí, ale masivní tržní kapitalizace DOT znamená, že bude mít problém dostat se v krátkodobém až střednědobém horizontu na více než trojnásobek, zvláště s veškerou rezistencí, která byla vytvořena kolem úrovně 30 dolarů.“

ATOM

Druhým coinem na řadě byl ATOM. Jak uvádí populární youtuber z kanálu Coin Bureau:

„Mnoho projektů v ekosystému Cosmos není široce podporováno centralizovanými burzami nebo dokonce vzdoruje tomu, aby byly kotovány na centralizovaných burzách. To jen dále zvyšuje poptávku po ATOMu jako překlenovací měně k těmto novým řetězcům.

Další výhodou, kterou ATOM má, je středně velká tržní kapitalizace. To znamená, že na zvýšení ceny ATOM v procentech je potřeba méně peněz. Abychom uvedli věci do perspektivy, pokud by ATOM viděl stejnou úroveň investic jako DOT, vedlo by to k 3násobku jeho současné ceny.

Domnívám se, že se jedná o realistické krátkodobé až střednědobé očekávání pro ATOM, za předpokladu maloobchodních úrokových výnosů. Pokud k tomu skutečně dojde a při rychlosti, kdy roste ekosystém Cosmos, myslím, že pětinásobný pohyb je možností.

Zdůrazňuji, že to vše předpokládá, že kryptotrh bude pokračovat ve svém růstu, což není žádným způsobem zaručeno.

Srovnání

Pokud jde o to, který altcoin je lepší, Guy říká, že je to těžké. Oba projekty jsou poměrně podobné a každý se svým vlastním způsobem zaměřuje mimo jiné na interoperabilitu. Podobnost je podle youtuberza z kanálu Coin Bureau až neuvěřitelná.

Jeden z mála rozdílů se dočká smazání, jakmile cosmos koncem tohoto roku zavede zabezpečení mezi řetězci, což umožní menším kryptoměnám ekosystému využít svůj blockchain pro dodatečné zabezpečení podobným způsobem, jako to dělají parachainy na Polkadotu.

A kdo tedy vítězí? Podle youtubera je to DOT pro jeho údajný dlouhodobý potenciál oslovit instituce.

„Tokenomika ATOM se bohužel nepřekládá do úžasné ekonomiky. To je místo, kde DOT kraluje, protože i když se DOT nepoužívá k placení poplatků na všech parachainech Polkadot, má více než dostatek institucionálního zájmu, aby to vynahradil, nehledě na všechny sekundární služby na parachainech.

Pokud jde o ATOM, jeho primární hnací síly poptávky jsou většinou dočasné, protože centralizované burzy nadále přidávají oblíbené projekty na Cosmosu. Využití ATOMu jako překlenovací měny bude klesat, zejména proto, že se nedokázal proměnit v centrum interoperability, kterým se doufal stát.“

Závěr

Komentáře i tentokráte zůstávají otevřeny pro vaše reakce. Zastánci obou projektů tak mohou zahájit případnou diskuzi a rozvinout i další témata, která v článku nezazněla.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: