Austrálie přidala 113 kryptoměnových bankomatů za 3 měsíce

0
(0)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Salvador je první zemí na světě, která přijala bitcoin na národní úrovni. Logické by tedy bylo, aby měla největší síť kryptoměnových bankomatů. Prezident Nayib Bukele se sice rozhodl nainstalovat více než 200 těchto bankomatů po celé zemi, ale na prvenství to nestačilo ani v roce 2021. Spojené státy a Kanada jich měli více. V roce 2022 rozšířili síť bankomatů ve Španělsku a v Austrálii. Salvador se tak posunul až na páté místo.

Austrálie byla aktivní hlavně v závěru roku, kdy se jim podařilo nainstalovat 113 krypto bankomatů za poslední 3 měsíce. Ke včerejšku tak bylo v Austrálii aktivních 219 přístrojů. Salvador jich má aktuálně 212.

Severní Amerika je leader v bankomatech

Celosvětově je instalováno 38 602 bankomatů pro směny krypta, z toho 6 071 jich bylo instalováno v roce 2022. Samozřejmě se i některé ruší, ale meziroční celkový nárůst je stále pěkných 4 244 kusů. Z pohledu kontinentů vede severní Amerika (94,4 %), následuje Evropa (3,9 %), Asie (0,8 %), Oceánie (0,6 %), jižní Amerika (0,3 %) a na posledním místě je Afrika s 28 bankomaty (0,1 %). Udrží-li Austrálie tempo závěru roku, tak se brzy dostane na třetí příčku.

Závěr

S ohledem na snahy centrálních bank o zavedení vlastních digitálních měn je i vidět snaha o širší adopci kryptoměn. Možnost nákupu v bankomatech je rozhodně cestou ke zjednodušení procesu. I když poplatky za nákup jsou v porovnání se směnárnami poměrně vysoké. Nejčastější poplatek za nákup bitcoinu je 15 %. Nakupoval již někdo z vás v takovém bankomatu? A proč? Podělte se prosím s námi v diskuzi.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img