Instalace nových bitcoinmatů se zpomaluje

4
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Letošní medvědí rok mimo jiné způsobil, že instalace bitcoinmatů ve světě výrazně klesla. Oproti minulému roku tak bylo v roce 2022 nainstalování 3x méně kryptoměnových bankomatů.

Instalace bitcoinmatů letos zpomalila

Podle nejnovějších zpráv společnosti Crypto Presales bylo v letošním roce nainstalováno v letošním roce 3x méně kryptomatů, než v minulém roce. Tempo se výrazně zpomalilo kvůli stále trvajícímu medvědímu období na kryptoměnových trzích.

Druhá polovina roku 2020 a rok 2021 zažily kryptoměnové bankomaty velký boom. Medvědí trh však tento trend zpomalil. Zatímco v minulém roce bylo instalováno více než 20 300 bitcoinmatů, za 11 měsíců v letošním roce bylo instalováno pouze 6 100 kryptomatů.

V polovině roku 2022 bylo po celém světě kolem 37 800 krypto bankomatů. Počet nadále rostl a v srpnu přesáhl 38 800. V září však počet bitcoinmatů poprvé klesl a celkový počet strojů klesl na 38 400.

Největším producentem kryptomatů je kanadská blockchainová společnost Bitaccess. Česká společnost General Bytes se umístila hned na druhém místě.

Údaje také ukazují, že nejvyšší počet kryptoměnových bankomatů mají ve Spojených státech amerických. USA tak hostí 22x více kryptomatů než Evropa. Na druhém místě v počtu bitcoinmatů se hned umístila Kanada. V České republice se nachází 70 kryptomatů, na Slovensku 50.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 559 USD dle KMC.

Závěr

Máte bitcoinmat ve svém okolí? Využili jste někdy služby bitcoinmatu? Co si o tom myslíte? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. V době psaní zprávy se počet kryptomatů ve světě pohybuje okolo 38 883 dle údajů CoinATMRadar. Na přehledný seznam počtu kryptoměnových bankomatů ve světě se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img