Anthony Scaramucci je přesvědčen, že bitcoinový bull run ještě neskončil

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bývalý ředitel komunikace v Bílém domě Anthony Scaramucci a zakladatel globální alternativní investiční společnosti SkyBridge Capital, odhalil, že navzdory masivnímu výprodeji na kryptoměnových trzích, kterých jsme byli tento týden svědky, stále věří, že bitcoinový bull run není u konce.

V rozhovoru pro CNBC tento investor poukázal na to, že pokud si v grafu oddálíme cenovou historii BTC, jsou masivní výprodeje (jako ten, který jsme viděli tento týden) celkem běžné. Podle jeho slov byl trh s kryptoměnami naplněn očekáváními a „většina menších hráčů využívá obrovské množství pákového efektu.“

Poznamenal, že jak bitcoiny, tak i altcoiny byly „zdecimovány“ z důvodu obrovského množství likvidací, které na trhu proběhly. Dostupné údaje ukazují, že bylo zlikvidováno více než 9 miliard USD, protože cena Bitcoinu a většiny špičkových altcoinů se propadla, neboť hodnota vloženého kolaterálu klesla natolik, že ji platformy prodaly, aby zabránily ztrátám.

Tyto vynucené likvidace zvýšily prodejní tlak, což v konečném důsledku znamenalo pokles cen kryptoměn na úrovně, kde většina prodávat nechtěla, a proto jsme viděli poměrně hezké zotavení hlavních kryptoměn.

Negativní FUD opět na scéně

Scaramucci se také zabýval některými negativními faktory ovlivňujícími trh kryptoměn, včetně toho, že Tesla již nepřijímá platby v BTC kvůli problémům, které má kryptoměnová těžba na životní prostředí, JP Morgan ve své zprávě investorům říká, že se instituce uchylují zpět od kryptoměn ke zlatu a Čína zakazuje finančním institucím obchodování s kryptoměnami.

Investor k tomu poznamenal, že jeho vlastní výzkum ukazuje, že více než 40 procent energie použité k těžbě bitcoinů je z obnovitelných zdrojů a celkové emise uhlíku z kryptoměn se rovnají 0,13 % světových emisí uhlíku. Muskovy obavy z BTC by podle něj mohly souviset s jeho společností, která získává uhlíkové kredity.

Mimo jiné se věnoval i dění v nejlidnatější zemi světa. Čína podle něj nemusí dovolit přijímání kryptoměn, protože má „uzavřený ekonomický systém“, a místo toho mohou na svých trzích povolit pouze využití jimi vydaného digitálního jüanu.

Závěr

Podle Scaramucciho je Bitcoin „plně robustní a škálovatelná peněžní sít pro více než 110 milionů uživatelů (což je zhruba počet lidí, kteří BTC aktuálně používají) s výhledem jedné miliardy uživatelů do roku 2025. A určitě stojí za zmínku ještě připomenout, že sama společnost SkyBridge Capital se nechala slyšet, že jsou přesvědčeni, že cena BTC ještě v tomto roce překročí 100 000 USD. Tak uvidíme, jak jim jejich předpověď vyjde.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Myslím, že teď už je každému jasné, že nás čeká déle než rok trvající downtrend + pohyb do strany, tak jak tomu bylo vždy a na tom nic nezmění ani SkyBridge Capital :-))

Jan

Jediné, co je jasné je to, že je vše zcela nejasné.

Pavel

Aby vám to bylo taky jasné 🙂 comment image

Petr 2

Tj naprosto přesné ale podle tohoto modelu jedem na 2,8 až 4,6 a za to tě hejlové ukamenují🤣

Pavel

Tak hluboko to nebude, podle mě se podíváme pod 20k, průměrné těžební náklady jsou někde okolo 10k, budeme o5 číst srdceryvné story o tom jak těžaři jedou na krev a těžba se jim nevyplatí a jak jde všechno do kopru a to je ten bod, kdy nakoupit 🙂

bkf1

„Myslím, že teď už je každému jasné, že nás čeká déle než rok trvající…“

Přesně takovými větami začínají předpovědi „nostradámů“, kteří si jen myslí, že trh znají a když jim to náhodou vyjde, tak se pak prsí v diskuzích, že to přece říkali. Dost mi to připomnělo i reakce všelijakých „odborníků“ (kteří na to měli i vzdělání) ohledně covidu.

Jozef

Je jasné že všichni ví h.vno…

PS: myslím,že by tomu pomohlo kdyby J.Tětek mohl každý den po dobu 14 dnů hovořit v TV zprávách vysílaných napříč světem ve všech civilizovaných zemích .. po dobu 10 min

Viděl jsem jeho prezentaci ,argumentaci proč Bitcoin bude stát 100tis USDdo konce roku…

Petr 2
Hodnocení článku :
     

To říkali i ja 40k

Sakra ale co teď je to ruleta , něco nakoupeno něco prodáno něco držím .

Teď hejle raď 😉

Gusta

HODL HODL (*_*)

paulusczechia

Jednoznačně HODL, každý musí mít svoje targety, kterým věří..DYOR…ukáže se kdo je trpělivý a kdo ne, ukáže se kdo má diamantové ruce 💎🙌🏻

Ondřej

Já BTC z dlouhodobého hlediska věřím. Pro někoho je dnes spíš už konzervativní kryptoměnou, ale to je podle mě spíš u měny přednost. Investovat s rozumem a mít dlouhodobé cíle. To je to oč tu běží.

bkf1

Však BTC má být konzervativní, to je jeho účel. Kdo chce dynamičnost, pro toho tu mají být alty.

Tomáš Doležal

Doporučil bych všem spíš sledovat mistra Alessiho Rastani a ne tohle, když pozoruji diskuze :)) bear market není, přijde ve 2022 , očekávám ještě nějaké korekce (nic neobvyklého) osobně si myslím, ze BTC proste letos 100k dá. Já určitě HODL a při korekcich dokupování.

Petr 2

Pokud přijdou další korekce je to jen dobře ,nákupy čekají.

Reklama: