[Odpolední zprávy] • Musk a Tesla pozastavují platby BTC, důvodem je ochrana přírody • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Přestože se Bitcoinu již několik týdnů nedaří překonat hranici 60 000 USD, kryptoměna si v poslední době vedla poměrně dobře. Ještě včera dosáhl BTC maxima 58 000 USD. Vše se však změnilo poté, co Elon Musk za společnost Tesla prohlásil, že přestanou přijímat bitcoinové platby. Skoro ihned se cena aktiva propadla o 3 000 USD, ale to byl jen začátek.

V následujících hodinách primární kryptoměna stále klesala až na minimum pod 46 000 USD. Bitcoin se od propadu částečně zotavil a v současné době se nachází nad 51 000 USD

Jak už to tak bývá, když se zvýší volatilita BTC, následují ho i altcoiny. Ethereum, které je nejlépe vydělávajícím altcoinem s větší kapitalizací, právě vykreslilo další historické maximum ve výši téměř 4 400 USD.

Nepříznivý vývoj však vzal ETH útokem a během několika hodin se propadl na minimum 3 550 USD. Od té doby se druhá největší kryptoměna odrazila ode dna a v současnosti se pohybuje kolem 4 000 dolarů. [1]

Technická analýza: BTC/USD – propad přišel, ale ne na 42 000 USD

Kryptoměny

Společnost Diem se spojila s bankou Silvergate a uvedla na trh stablecoin v USA

Projekt digitální měny Diem Association, podporovaný společností Facebook, spolupracuje s bankou Silvergate, která podporuje kryptoměny, na spuštění stablecoinu navázaného na americký dolar.

Společnost Diem ve středu oznámila nový model svého připravovaného stablecoinu, přesunula své hlavní operace ze Švýcarska do Spojených států a stáhla svou žádost o licenci na platební systém od švýcarského úřadu pro finanční trhy.

Sdružení, které tvoří 26 finančních firem včetně kryptoburzy Coinbase, nyní plánuje pokračovat ve svých plánech na stablecoin v USD prostřednictvím banky Silvergate, která má být emitentem Diem USD a bude spravovat rezervu Diem USD. [2a]

V Portugalsku si můžete koupit byt díky DOGE, nabídky kryptonemovitostí prudce rostou

Dogecoin byl často považován za memecoin, nebo aktivum pro spekulanty na TikToku, ale nyní si za něj můžete koupit celé luxusní byty v portugalském Lisabonu.

Společnost FNTX Capital Suisse se sídlem v Zugu, která poskytuje kryptoplatby a mimoburzovní likviditu, se spojila s portugalskou developerskou společností 355 Developments a nabízí v hlavním městě byty za kryptoměny.

Partnerství umožní kupujícím nakupovat byty za Doge, Bitcoin, Ethereum a Cardano prostřednictvím “realitní burzy” společnosti FNTX, která v reálném čase aktualizuje ceny jednotlivých nabídek v kryptoměnách.

[2b]

Banky, burzy, firmy

Musk a Tesla pozastavují platby BTC, důvodem je ochrana přírody

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk rozbouřil kryptotrh poté, co oznámil, že Tesla přestane přijímat Bitcoin jako platbu za svá vozidla. Jako důvod uvedl, že těžba bitcoinů spotřebovává příliš mnoho energie a poškozuje životní prostředí. Trh na to reagoval červenou barvou a Bitcoin během několika hodin klesl o zhruba 16 %.

Konkrétně se v tweetu uvádí, že společnost Tesla je znepokojena rostoucím využíváním fosilních paliv, zejména uhlí. V poznámce sice uvádí výhody kryptoměn, Musk však dodal, že by to nemělo být na úkor životního prostředí.

Nutno ale dodat, že Tesla si nadále ponechá své bitcoinové podíly a obnoví bitcoinové transakce, jakmile těžba přejde na obnovitelnou energii. Společnost bude také hledat kryptoměny, které spotřebují méně než <1 % energie/transakce Bitcoinu. [3a]

Huobi přeskupuje aktiva ve výši 100 milionů dolarů do Huobi Ventures

Kryptoburza Huobi přeskupila svá investiční aktiva do Huobi Ventures se 100 miliony dolarů jako počátečním kapitálem. Burzovní skupina ve čtvrtek v oznámení uvedla, že sloučila Huobi Eco Fund, Huobi Capital a Huobi DeFi Labs do jednoho, v jehož čele stojí nová finanční ředitelka Zhang Li, který do firmy nastoupil loni v srpnu.

Zhang je bývalou viceprezidentkou společnosti Canaan, která se zabývá těžbou Bitcoinu. Byla zodpovědná za její finance a vedla primární veřejnou nabídku akcií výrobce v USA.

Huobi uvedla, že nová venture odnož bude zpočátku alokovat 100 milionů dolarů do blockchainových a decentralizovaných finančních projektů v rané fázi v průběhu příštích tří let, kromě provádění fúzí a akvizic. Zřizuje také fond ve výši 10 milionů dolarů, který se zaměří na ekosystém NFT. [3b]

Regulace, CBDC

Digitální libra a Velká Británie – nyní ve fázi zvažování

Bank of England nedávno oznámila vytvoření zvláštní pracovní skupiny, která se má zabývat myšlenkou zavedení digitální měny centrální banky (CBDC). Rozhodnutí o zavedení digitální libry sice ještě nepadlo, ale tato možnost se zjevně zvažuje.

Samozřejmě nejde jen o to vytvořit token, vydat ho a předpokládat, že bude plnit roli libry, jen tak. Pracovní skupina zde bude řešit globální otázky – otázky kontroly, etiky, makroekonomické efektivity a mnoho dalších prvků.

V odvětví například existuje teorie, že USA budou mezi posledními hráči, kteří CBDC zavedou. Aktivně se poohlíží po jiných zemích, ale nechtějí riskovat, že by věci testovaly na vlastní ekonomice. [4a]

Prezident bostonského Fedu: výzkum CBDC se zaměřuje na přínosy a náklady nad rámec technologie.

Podle středečního vyjádření prezidenta bostonského Fedu americký Federální rezervní systém zvažuje potenciální rizika a přínosy digitální měny i mimo technologické dopady.

Eric Rosengren, prezident bostonské centrální banky Fed, naznačil, že otázky jako ochrana soukromí a finanční stabilita budou hrát klíčovou roli v případném rozhodnutí přesunout pomalu se rozvíjející práce na digitální měně centrální banky (CBDC) z laboratoře na startovací rampu. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img