Anonymous chtějí „vést válku“ pomocí nového tokenu

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Anonymous je zpět! A tentokrát s sebou přinášejí nový token. Nechvalně proslulá hackerská skupina Anonymous, zvaná Anon Inu, dnes oznámila svůj záměr „vést válku proti Číně a Elonu Muskovi“ pomocí svého nového tokenu. Ačkoli se zdá, že tito dva soupeři tvoří podivnou dvojici, Anonymous k tomu mají své důvody.

Čína a Anon Inu

V nedávno zveřejněném videu se Anonymous na úvod dotkli probíhajícího zásahu proti těžbě BTC v Číně. „Náhlý obrat“ čínských úřadů ohledně těžby byl nejen šokující, ale také krvavý pro trh s bitcoiny. Podle Anonymous se však jednalo o záměrný pokus Komunistické strany Číny omezit konkurenci pro svůj plánovaný digitální jüan.

Až do výše zmíněného zásahu se značná část hashovací síly Bitcoinu nacházela v Číně. Dostupné náklady na elektřinu a klimatické podmínky v některých provinciích z ní činily těžební ráj. Bohužel uzavření těžebních závodů vedlo k tomu, že mnozí prodali své bitcoiny, aby pokryli náklady na přestěhování ze země. Toto zatížení těžařů vytvořilo na trhu prodejní tlak a vedlo k poklesu ceny na celém kryptotrhu.

Zavírání těžebních center v Číně vyhnalo těžaře mimo jiné do Kazachstánu a do Texasu ve Spojených státech.

Anonymous však neskončili, hackerská skupina tvrdí, že tlak na kryptotrhu je v tuto chvíli pouze dočasný. Dodala, že dopad probíhajících mimoburzovních (OTC) prodejů se na ceně projeví brzy, až se dostaví nedostatek. Mezitím lze současnou konsolidaci považovat za zádrhel a „pozitivní znamení“, tvrdila skupina.

„Je to pozitivní znamení trhu a důvod, proč mnoho odborníků na krypto technologie předpovídá  do konce července a srpna rally“

Musk a Anon Inu

Kromě Číny se Anonymous nezmínili konkrétně o vedení války proti Elonu Muskovi, ale vypadá to, že #Dogefather se možná brzy setká se svým soupeřem v této takzvané „meme-válce“ proti „tokenu Anon Inu“.

„Věříme, že se krypto začíná rozjíždět, a proto jsme vydali ‚Anon Inu token‘. Tento token je nový komunitní DeFi token s různými vestavěnými utilitami.“

Mezitím mohou příznivci Anonymous získat tokeny Anon Inu, přičemž první z nich také slíbil bezplatné airdropingové tokeny, NFT a další ceny. Zdá se, že Anonymous jsou připraveni využít současného humbuku na trhu k vytvoření další komunity se záměrem bojovat proti Číně a zároveň vést meme válku ve Spojených státech.

Závěr

Pravdou je, že ve světě oblíbenost Číny i Elona Muska značně klesá. Jak to máte vy? Sledujete dění kolem (u Číny to bohužel moc nejde), nebo takové zprávy přehlížíte?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: