[Analýza] Udržíme si současný uptrend?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Minulý týden přinesl dlouho očekávaný zvrat ve vývoji cen Bitcoinu a altcoinů. Po velmi dlouhé době jsme se vymanili z downtrendu a Bitcoin dokonce na chvíli zavítal na 11-tisícovou úroveň. Tam se však odrazil od rezistance. Z krátkodobého hlediska jsme určitě v uptrendu. To je jasné už ze sobotní analýzy. Tento uptrend si však ještě musíme udržet.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za finanční poradenství. Za vaše obchody a případné ztráty si můžete sami. Používejte vlastní hlavu a nenechte se strhnout emocemi.

Žádné velké fake-news

V lednu trhu „pomohly“ falešné zprávy o zákazech v Jižní Koreji. Ty vyvolaly paniku a přesycený trh prostě padl. Lidé začali vybírat své zisky a 70% dump byl na světě.

Další fake-news tehdy přišly z hacknutého e-mailového účtu pracovníka Čínské centrální banky: „Totální zákaz kryptoměn … Skoncujeme s miningem.“ Samozřejmě, nic podobného se nestalo. Kryptoměny však mezitím padly o desítky procent.

Pozitivní zprávy z posledních dnů

Největší pozitivní zprávou je, že v podstatě všude se mluví o uptrendu.

Uptrend můžeme definovat jako sérii stále vyšších spodků a vrcholků. Klouzavý průměr stoupá a na trhu převládá bullish nálada.

Velký poprask vyvolala zpráva o tom, že někdo během dvou měsíců na jednu adresu nakoupil BTC za miliardu dolarů. Ano, překvapivě, šikovní investoři využili poslední propad na nákupy.

Co se týče regulací, západ si udržuje němou tvář. Zatímco země východu v čele s Čínou, Japonskem, Ruskem a Jižní Koreou se snaží zkrotit kryptoměny vhodnými regulačními zákony, Evropa a USA čekají a situaci pozorně sledují. Regulace od ECB a ze strany amerických institucí zatím nehrozí. Právě naopak, předbíhají se v tom, kdo kryptoměnám vytvoří lepší prostředí. Švýcarsko se chce stát ICO zemí, Arizona zase povolila platit daně v BTC …

To je sice hezké, ale uptrend stále není potvrzen.

Bitcoin

Bittrex BTC/USD 1h graf

Bittrex BTC/USDT 1h graf

Krátkodobá trendová linie zatím krásně drží. Potvrdila se už dvakrát po sobě během víkendových korekcí. Tu druhou můžete vidět na grafu. Bitcoin nejprve vyskočil na 11 250 $ a poté následoval pád na 10 000 $. Dobrou zprávou je, že pod tuto hodnotu nepadl a velmi rychle se vydrápal zpátky.

Momentálně je cena této kryptoměny sevřená mezi supportem na 10 300 $ a rezistancí na 10 800 $. Tyto dvě hodnoty byly význačné i v minulosti a jejich síla se opět potvrzuje.

Je však otázkou, jak dlouho současný status-quo ještě vydrží. Pokud budeme pokračovat tímto tempem, brzy se dostaneme na nové historické maximum. Je tedy velmi pravděpodobné, že v nejbližších dnech nastane třetí rozhodující korekce.

Dejte si pozor na euforii a iracionální chování

Stoupáme při nízkém volume. Na burzách se velmi neobchoduje, a to dělá vrásky na tváři především odborníků. Někteří předpovídají retest supportů v okolí 9000 $. Právě tato hodnota již několikrát obstála a zastavila volné pády s vysokými objemy.

Nenechte se unést. Při obchodování přemýšlejte vlastní hlavou a nedělejte impulzivní rozhodnutí, založené na momentální náladě. Vše se může velmi rychle otočit. Vyzýváme tedy k opatrnosti. Retest na 6000 $ úrovní je sice stále méně pravděpodobný, ale z dlouhodobého hlediska jsme pořád v downtrendu.

Pozor na bull trap!

Bittrex BTC/USDT 1D graf

Bittrex BTC/USDT 1D graf

Bohužel 1D graf hraje jinou písničku. Jdeme dolů a momentálně jsme v horní části velmi blízko při klesající trendové linii. Faktem je, že downtrend zatím vypadá velmi přesvědčivě. Vždyť, stále jsme nedosáhli ani minulého lokálního maxima (~ 12 000 $).

Lekce z historie

Chcete reálný příklad z historie? Podívejme se na tento graf z roku 2014 (nepřipomíná vám něco?). Bitcoin tehdy po úžasném rallye vystoupal na neuvěřitelných 1300 $. Potom následoval 3-letý bear market.

TradingView BTC/USD 2014

TradingView BTC/USD 2014

Chvíli to sice vypadalo, že šplháme a situace se ustálila, ale to byla chyba! Bull trap! Současný vývoj ceny částečně koreluje s krátkodobým uptrendem (v červeném kroužku).

Máme začít panikařit?

Samozřejmě, dnešní situace je zcela jiná. Do kryptoměn vstoupili instituce i některé státy. Peníze v nich má strašně mnoho lidí …

Argumentů pro a proti bychom našli milion. Doporučujeme tedy být ve střehu. Nenechte se obalamutit malými zisky. Pamatujte, když každý prodává, je čas nakoupit, a když každý nakupuje, vyplatí se prodávat. Jít s davem jako ovce se ve světě kryptoměn nevyplácí.

Vitalik Buterin správně napsal na svůj Twitter. Nedávejte do kryptoměn životní úspory. Chcete více takových článků? Povolte oznámení použitím zvonečku, který najdete v levém dolním rohu obrazovky. 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: