[Analýza] Trh se otáčí – začíná bull market?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Trh s kryptoměnami se za poslední týden stabilizoval. Bitcoin nakonec nezažil
re-test dna na 6 000$ a stoupáme. Což je škoda, mnoho lidí ještě chtělo nakoupit nějaká laciná BéTéCéčka.

Kladný sentiment nás tahá nahoru

Po pádu na šest tisíc se Bitcoin vzpamatoval a do dnešního dne vyrostl o 80%. I další kryptoměny zaznamenaly pěkný růst. Litecoin díky očekávanému spuštění služby LitePay a částečně asi i díky pochybnému Litecoin Cash forku vyletěl na krásných 230$ (ješte před 10 dny byl na 100$).

Ripple oznámil spolupráci se SAMA a má být využíván na mezinárodní převody v Asii.

George Soros, známý jako odpůrce kryptoměn, nedávno investoval do firmy Overstock, která je kryptoměnám výrazně nakloněná. Celkově všechny pro-krypto společnosti zažívají dobré časy a mainstream si konečně uvědomil obrovskou hodnotu blockchainu.

Celkově momentálně na trhu panuje dobrá nálada. Pomalu začínáme pociťovat FOMO efekt, no zatím se to ani zdaleka nepodobá vertikálním grafům ze začátku roku. Všechny kryptoměny (čest výjimkám) v podstatě pouze kopírují Bitcoin.

Bitcoin trpělivě stoupá

bittrex graf btc-usd 1h 17.2.2017
Bittrex BTC/USDT 1h svíčky

Král kryptoměn je už deset dní v uptrendu. Za ten čas si stihl připsat téměř 5 000$. Včera překonal důležitou rezistenci. Hodnota 10 000$ historicky nikdy nebyla velkou psychologickou bariérou. Bitcoin se vždy zastavil na 9500$ nebo na 10 300$ (v obou směrech). Obě hranice máme za sebou a další pád do čtyřciferných čísel je stále méně pravděpodobný.

Bitcoin se z krátkodobého hlediska více méně pohybuje v kanálu naznačeném na grafu. Momentálně jsme na jeho horním okraji a můžeme očekávat menší pád (pravděpodobně
na 10 300$).

bittrex btc-usd graf 17.2.2017
Bittrex BTC/USDT 1D svíčky

Z dlouhodobého hlediska však ještě stále nejsme pryč z downtrendu. Přesně tak, série stále nižších lokálních minim a maxim pokračuje. To poslední jsme zaznamenali na 12 000$.
Po něm následoval pád na 6000$.

Přesto se však něčo změnilo. Pamatujete se ještě na tuto analýzu? Nakreslil jsem do ní červené pásmo rezistence. A právě v něm momentálně jsme. Stále tu máme downtrend, ale trh se už dává dokupy. Je dost možné, že za týden už budeme hlásit uptrend a bulls přeberou iniciativu.

 


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: