[Analýza] Bitcoin a Cardano konečně v zelených číslech

0
(0)

Zprávy a souhrny

Od začátku roku nám toho Bitcoin i celý kryptotrh ukázali rozhodně více než dost. Přes skok BTC vysoko nad 15.000 dolarů až po pokles k hranici devíti tisíců dolarů. Stejně tak trh s kryptoměnami ze svého maxima, představujícího téměř 830 miliard dolarů, klesnul pod 430 miliard, což je ztráta téměř padesáti procent. Miliardy však od té doby pomalu, ale jistě zase přibývají.

Bitcoin

Za posledních 24 hodin se cena Bitcoinu drží okolo 11.200$. V posledních dnech dominance Bitcoinu klesla z 38 na 34 procent. Pokles zaznamenal i počet transakcí za den, které padly z počtu téměř půl milionu (490.000 denně) na méně jak 250.000 transakcí. To však mělo pozitivní efekt v podobě výrazného snížení poplatků. Toto stádium je však pravděpodobně jen dočasné. Dá se předpokládat, že s nárůstem hodnoty Bitcoinu vzroste i počet denních transakcí, což opět vyžene cenu za převod vzhůru. Pokud chce Bitcoin udržet krok s ostatními kryptoměnami, velké burzy a developeři peněženek budou muset co nejdříve implementovat SegWit. V opačném případě hrozí, že se pozice Bitcoinu propadne ještě níže a ohrozí jej kryptoměny, které nabízí ve FinTech oblasti nové inovativní postupy.

Cardano

Jako blízký soupeř Etherea navýšilo Cardano za posledních 24 hodin svoji hodnotu o 8 procent. ADA zažívá nárůst poptávky především v Asii. Konkrétně je to ve státech jako jsou Japonsko či Jižní Korea. Právě podpora investorů z těchto dvou kryptovelmocí může cenu zmíněné měny vyhnat ještě výše. Pomoci tomu může i dlouho očekávané obnovení registrací na jihokorejských burzách, které by mělo nastat 30. ledna. Po tomto datu lze předpokládat, že růst zaznamená nejen Cardano, ale i jiné projekty, jako jsou např. Qtum nebo EOS. Brian Kelly uvedl pro CNBC Fast Money:

„Investice tradičních investorů rostou závratným tempem. Je ale nepravděpodobné, že takoví investoři budou nakupovat kryptoměny s nízkou kapitalizací.“

Závěr

Zatím je nejasné, jakým směrem se bude kryptotrh ubírat. Možná nás čeká další korekce, možná se dočkáme pravého opaku. Každopádně většina z nás by už uvítala pár zelených čísel ve svém portfoliu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojcnn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: