Analytik PlanB: Nejhorší očekávání trhu jsou již v ceně započítána

4.8
(4)

Vzhledem k tomu, že inflace stoupá na rekordní hodnoty a globální ekonomiky bojují s recesí a devalvací měn, mnozí investoři a pozorovatelé trhu očekávají, že finanční systémy, včetně akcií a kryptoměn, se v reakci na tyto nepříznivé makroekonomické podmínky zhroutí.

Významný bitcoinový analytik poznamenal, že na trzích se již to nejhorší z těchto očekávání projevuje a je v ceně započítáno.

PlanB se domnívá, že trhy již dosahují svého dna

Bitcoinový analytik a tvůrce často diskutovaného modelu S2F, PlanB, se v tomto smyslu vyjádřil na Twitteru, přičemž jako vodítko použil graf IFO Business Sentiment. Poznamenal, že vzhledem k tomu, jakou cestou se ubírají světové ekonomiky, existuje globální očekávání nepříznivých makroekonomických podmínek, jako je inflace a recese.

PlanB zmínil, že se jedná o špatnou zprávu, a uvedl, že v důsledku toho pozorovatelé trhu očekávají propad finančních trhů na minima, kterých jsme byli svědky během globální finanční krize v roce 2008 (ta srazila hodnoty aktiv původně v hodnotě bilionů dolarů téměř na nulu) a v období pandemie v roce 2020, která de facto zastavila výrobu a globální ekonomiky.

Nicméně podle něj je “dobrou zprávou” fakt, že toto očekávání je již v ceně” a dodal:

“Z grafu se zdá, že nejhorší očekávání pozorovatelů trhu se shodují se současnou tržní realitou, kterou finanční systém, včetně krypto, zažívá. Proto jsou sazby vysoké a akcie či bitcoin nízko”

Kryptotrhy letos ztratily již více než 1,2 bilionu USD tržní kapitalizace

Analýza od PlanB naznačuje, že trhy buď již dosáhly svého dna, nebo jsou přinejmenším blízko něj a investoři by měli brzy očekávat pozitivní zvraty na trhu.

V době psaní článku má celý kryptoprostor tržní kapitalizaci 969 miliard dolarů, což je výrazný pokles oproti 2,3 bilionů dolarů zaznamenaným na konci roku 2021. Kryptoměnovou zimu ještě více zhoršila agresivní makropolitika, kdy vlády, v boji proti rostoucí inflaci, zvyšují úrokové sazby.

Ušetřeny nebyly ani tradiční akciové trhy. Indexu S&P 500 se letos vůbec nedaří a od ledna poklesl v průměru o 7 %. Další oblíbený index Nasdaq-100 zaznamenal od začátku roku propad o 14 %. Společnosti Netflix (NFLX), Coinbase (COIN) a Amazon (AMZN) zaznamenaly od začátku roku pokles o 62 %, 75 % a 20 %.

Závěr

Pokud se podíváme na největší kryptoměny, tak bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) se od začátku roku propadly o 49 % a 53 %. A co vy, milí čtenáři, souhlasíte s tvrzením PlanB, nebo si naopak myslíte, že je ve svých názorech dost mimo?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mikael613

Urcite nie este sa energeticka kriza stupnuje celkove ceny sa ukazu v novom rokufirmy budu skrtit vyrobu alebo zatvarat tym padom sa bude aj prepustat ceny tovarov a sluzieb pojdu hore koli obmedzenej ci odstavenej vyrobe budu este vacsie skzy s dodanim… Takze urcite nehrozi zlepsenie do toho v cine kriza kde dlh bol falsovany eu si to pikaslalo same pozeranim sa na juh a ecb len cakala… Bude horsie a kjrem toho ze firmy budu mat menej ziskov koli veciam spomenutym vyssie ani ludia nebudu mat viac penazi ako pocas kludneho obdobia a ekonomickeho rastu… Akcie a krypto nebudu to co ludi zaujima lebo vela z nich na to nebude ani mat…

bkf1

Skrz katastrofálně špatné vyhodnocení skutečné nebezpečnosti covidu a následnému přijetí masivně destruktivních opatření, která analogicky zcela pochopitelně stále mají za následek hlubší potápění do průseru CELÉ lidské společnosti na této planetě, bych řekl, že od dna jsme ješte hodně daleko a můžeme se akorát “těšit” na “hlubší hloubky”. Bohužel, co je na tom nejhorší, lidstvo z toho nemá žádné poučení, naopak hodnotí své trestuhodně neracionální kroky jako nutné a naprosto v pořádku.

Stephanos

Trhy už přijaly a započítaly, že bude recese, ale co započítat zatím nemohly, je hloubka recese. Jinými slovy, kdyby od teď přicházely jen dobré zprávy, inflace by setrvale klesala, FED by nemusel přistupovat k agresivnějšímu zvedání úrokových sazeb, recese by v dalším kvartálu začala pomalu ustupovat, pak je možné, že bychom opravdu měli dno za sebou a trhy by šly pomalu a váhavě nahoru. Ale stačí jedna špatná zpráva a veškerý optimismus se rozplyne jak pára nad hrncem a jdeme si pro nová low. A nedomnívám se, že by celá zásoba špatných zpráv už byla vyčerpána, na to makroekonomická situace nevypadá. Očekávám, že další velká vlna výprodejů na akciích a na kryptu nastane, až začnou společnosti vykazovat v důsledku recese horší než očekávané hospodářské výsledky za třetí kvartál. A to je dobře. Medvědí trh je super, ten mám úplně nejradši, těším se na další vlnu slev! 🙂

FC Slaboj Višněhrad

Nehorší očekávání možná, ale nejhorší neočekávání tam určitě nejsou. Navíc už se to zase “plácá” a plácání končí zpravidla výplachem. 12k nevidím nereálně…

Lhts

Koukněte se na objemy při posledních poklesech o pár stovek. Ta chuť nakupovat tam je.

bkf1

To je, ale to neznamená, že se nemůžeme podívat třeba na těch zmíněných 12k. Ekonomika na této planetě je v takovém stavu, že cenu BTC může shodit snad i špatné počasí 😀

spot_img