Analytici si všímají paralely s březnem 2020, bude tomu letos jinak?

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Analytici na krypto i tradičních trzích zaznamenali některé překvapivé podobnosti mezi nedávným poklesem a poklesem způsobeným pandemickou panikou v březnu 2020.

Skutečnou otázkou je, zda jde o začátek většího poklesu, nebo zda dojde k výraznému odrazu jako v roce 2020, který vedl k rozšířenému býčímu běhu na krypto i akciových trzích.

Anthony „Pomp“ Pompliano

Podcaster a autor The Pomp Letter, Anthony „Pomp“ Pompliano, je (jako obvykle) na permabull straně a ve středu tweetoval, že od 1. března 2020, kdy jeden bitcoin stál asi 8 545 dolarů, „bitcoin vzrostl o 340 %.

Raoul Pal

Mezi ty, kteří doufají v obrat, patří i generální ředitel investiční společnosti Real Vision, Raoul Pal, který věří, že trhy s bitcoiny malují vzor, ​​jenž má stejné rysy, jako měl krach v březnu 2020.

Ve své páteční epizodě Raoul Pal Adventures in Crypto Pal vysvětlil, že s poklesem ceny minulý týden mohl bitcoin „sestřelit přímo“ dno současné klínové formace a nyní je v rozmezí, které nakonec povede k dalšímu růst ceny. Řekl:

“Přesně takový vzor jsme měli v březnu 2020.”

COVID-19 a možná podoba trhu

Dne 12. března 2020 investoři v panice prodali mnoho aktiv, včetně bitcoinů, v obavě z toho, jak bude trh ovlivněn pandemií COVID-19 a globálními omezeními. V ten den se bitcoin podle CoinGecko propadl o 45 % ze 7 935 USD na 5 142 USD.

Současný pokles na tradičních trzích vedl ke ztrátě 7,6 bilionu dolarů v tržní kapitalici z technologického trhu Nasdaq, v podmínkách bez vlivu inflace, což je více než bublina dot-com a výprodeje v březnu 2020.

Crypto Fear and Greed Index v úterý klesl na 8 bodů, což je nejnižší úroveň od března 2020.

50denní klouzavý průměr

50denní klouzavý průměr (MA) finančních investic, nemovitostí a investic do technologií se blíží úrovním přeprodanosti, jenž tu byly před více než dvěma lety. V březnu 2020 byly tyto úrovně 0, 0 a 1 ve srovnání s 2, 3 a 4 dosud v květnu, na základě údajů od Fidelity Investments. Ředitel globálního Macroa Jurrien Timmer ve středečním tweetu označil březen 2020 za „jedno z nejvíce přeprodávaných období v historii trhu“.

Akciový trh

Managing partner The Future Fund Gary Black v úterý poukázal na to, že akcie Tesly se obchodují s 20% slevou, a dodal, že když byly posledně takto nízko „během příštích 12 měsíců vzrostly o 660 %.

Index S&P 500 také vykazuje podobnosti, protože 12. května zaznamenal 52týdenní minimum na hodnotě 3 930, v úterý se pak vrátil zpět na 4 088. Hlavní tržní stratég pro finanční výzkumnou společnost LPL Research ve středečním tweetu poznamenal, že podobný manévr index naposledy udělal v březnu 2020.

Bitcoin v nadměrné příležitosti

Analytik a autor zpravodaje Rekt Capital v úterý tweetoval, že BTC „vstupuje do období nadměrných příležitostí“ na základě analýzy Log Channel, která se podle něj podobá tomu, co se stalo v březnu 2020. Není mu však jasné, zda už jsem na dně.

Závěr

Než se obchodníci příliš vzruší, je třeba poznamenat, že tržní podmínky jsou nyní velmi odlišné, kvůli rostoucí inflací a úrokovým sazbám. Tehdy vlády reagovaly bezprecedentními podpůrnými balíčky na podporu cen. Agentura Reuters v sobotu uvedla, že silné oživení trhu v roce 2020 bylo podpořeno „bezprecedentním stimulem Fedu“.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Jsme v období, kdy se přelévá kapitál z nadhodnocených dinosaurů do podhodnocených nových společností 4 průmyslové revoluce. Více k tomu tady: https://secure.rogueeconomics.com/?cid=MKT623113&eid=MKT627311&assetId=AST233204&page=3&fbclid=IwAR0u6MmJXPChRsvgwI5mIOpZ92VaP23CHGBp0IWwL3J2a6DCfqtsDNE_6aU

Tom

Přijde mi to jako takovy poslední výstřel. Ještě nahnat retail do longu a pak to sestřelit. Jdeme dolů.. a čas nákupů ještě přijde

Lhts

Týká se hlavně akciového trhu

Mamlasman

Ano akcie asi jo. Jsou dlouhodobě v bublině, ale bitcoinu se tolik týkat nebude.

spot_img