Američané mají největší zájem o memecoiny

3.3
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Memecoiny se stávají stále populárnějšími mezi investory v roce 2023 a podle nové studie kryptoměnové společnosti CoinGecko jsou právě obyvatelé Spojených států v čele tohoto trendu.

Američané vyhledávají memecoiny

Podle nedávné studie společnosti CoinGecko se zdá, že memecoiny získávají největší zájem právě v USA. Nejpopulárnější memecoiny mezi Američany jsou Shiba Inu (60,7 %), následované Pepe Coinem (11,8 %), Bonkem a Volt Inu.

Tato země představuje více než 23 % globálního zájmu o memecoiny. Zatímco nejoblíbenějším memecoinem v USA je Shiba Inu, v Maroku je nejvíce sledován Dogecoin. Indie se také ukazuje jako velmi zajímavý trh, a to se zájmem přibližně 20,3 % celkového globálního zájmu. Spojené království jako jediný zástupce Evropy na seznamu top 10 zemí obsazuje třetí místo, což zahrnuje asi 16 % celkového zájmu o memecoiny.

Zdroj: coingecko.com

I když Dogecoin byl prvním svého druhu, v některých zemích ztrácí své vedoucí postavení v popularitě. Nicméně tato kryptoměna zůstává nadále velmi známou a oblíbenou mezi kryptoinvestory po celém světě.

Memecoiny jsou zajímavým fenoménem digitálních aktiv, které vznikly na základě internetových memů a vtípků. Tyto kryptoměny mají často specifický design a jméno, které odkazují na nějaký konkrétní meme, a to může být třeba oblíbený pes nebo postava z populárního internetového videa. Mezi nejznámější memecoiny patří Dogecoin, Shiba Inu, Pepe a FLOKI.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 28 215 USD dle KMC, cena DOGE se pohybuje okolo 0.07 USD.

Závěr

Co si o memecoinech myslíte vy? Vlastníte nějaké? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celou studii kryptoměnové společnosti CoinGecko si můžete prohlédnout pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro Herrero

Memecoiny jsou upadkem kryptoodvetvi

Libor

no, ja v tom vidim absolutní spekulantsvi, videlat rychle co to jde, pak ty lejna beztak chcípnou

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Obezita ovlivňuje mozek. S každým BMI bodem nahoru stárne rychleji, to je prostě fakt.

spot_img