Aktivita řetězce BNB Chain překonala ve 4. čtvrtletí klesající trend medvědího trhu

5
(1)

Podle výsledků nejnovějšího průzkumu blockchain BNB Chain, který je doménou společnosti Binance, vykazoval ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku i nadále stabilní růst aktivity. A to navzdory širšímu medvědímu trhu, který na kryptoměnovém trhu panoval.

Ve zprávě “State of BNB Chain Q4 2022” zveřejněné 5. února výzkumník společnosti Messari James Trautman odhalil, že síť Binance pokračovala v “agresivní strategii nasazení finančního a lidského kapitálu napříč svým ekosystémem”.

BNB Chainu se dařilo

Díky těmto průběžným aktualizacím průměrné denní aktivní adresy a transakce “vybočily” z klesajícího trendu a vzrostly o 30 %, respektive 0,2 %.

Medvědí trhy jsou obvykle z hlediska aktivity na řetězci poměrně klidným obdobím. Vývojářské týmy ale často tento čas využívají k dalšímu budování a vývoji svých produktů.

Trautman k tomu napsal:

Ačkoli byl rok 2022 pro kryptoměnový průmysl bouřlivý, BNB Chain dostál svému názvu Build N’ Build. Přispěly k tomu modernizace sítě a rozšiřování ekosystému, které ve 4. čtvrtletí vykazovaly značnou sílu.

Specializovaný web BscScan pak uvádí, že denní počet transakcí v řetězci BNB Chain se od poloviny srpna stabilně pohybuje kolem 3 milionů. Denní převody tokenů BEP-20 navíc letos zaznamenaly nárůst aktivity, přičemž 5. února se zvýšily o 66 % na více než 5 milionů.

Aktivita roste, finanční výsledky naopak

Messari tento nárůst přičítá přijetí několika protokolů ekosystému, jako je Web3 onboardingový protokol Hooked, nárůstu aktivity DeFi na protokolu Venus a zvýšené aktivitě NFT na tržišti OpenSea.

Další známý web DefiLama pak uvádí, že celková hodnota prostředků zablokovaných v DeFi na řetězci BNB se od začátku roku zvýšila o 25 % a dosáhla 6,62 miliardy USD.

Podle BscScan je počet unikátních adres BNB Smart Chain v současné době na historickém maximu 250 milionů. Průměrný denní počet nových unikátních adres vzrostl meziročně o 41,3 %.

BNB Chain realizoval růstovou strategii, která usnadnila významné kroky směrem k přijetí. Máme tady několik vylepšení základních funkcí, vznikla integrace se strategickými partnery a došlo k rozšíření o DeFi, NFT, GameFi a další.

I přes nárůst uživatelské aktivity však došlo k poklesu finančních výsledků. Průměrné transakční poplatky se snížily, což přispělo k nižší tvorbě příjmů. Příjmy ze sítě se za čtvrtletí snížily o 10 %, ale Messari uvádí, že základní údaje jsou stále pozitivní, a zprávu uzavřel:

V konečném důsledku bylo pozitivním znamením, že katalyzátory růstu počtu uživatelů přišly na základě fundamentální uživatelské základny a příznivějšího ocenění sítě BNB Chain. Zejména poté, co jsme během posledního čtvrtletí byly svědky dramatu kolem burzy FTX.

Závěr

Při pohledu do budoucna Trautman uvedl, že očekává, že BNB Chain bude schopen pokračovat v růstu, včetně přidávání řešení pro škálování a zvyšování propustnosti.

Nativní token BNB Chain, BNB, se v době psaní článku obchoduje za 328 USD. I když za poslední měsíc posílil o zhruba 25 %, stále zůstává o více než 52 procent níže od svého historického maxima z května 2021 ve výši 686 USD.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img