Binance spálila tokeny BNB v hodnotě více než 575 milionů USD

4.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V polovině ledna proběhlo již 22. pálení tokenů kryptoměnové burzy Binance. Odstranili 2 064 494,32 tokenů BNB. Changpeng Zhao (CZ), spoluzakladatel a CEO Binance, na blogu zveřejnil detaily.

V roce 2017 vytvořili token BNB v celkovém množství 200 milionů. Burza se ale zavázala k tomu, že postupně z oběhu stáhne (spálí) polovinu počátečního množství. Podle tohoto závazku postupují a každé čtvrtletí odstraní počet tokenů podle následujícího vzorce:

Vzorec podle kterého Binance pálí BNB tokeny. Probíhá každé 3 měsíce. (zdroj: binance.com).

B = počet tokenů ke spálení, N = celkové množství bloků vyprodukovaných za poslední čtvrtletí, P = průměrná cena v USD a K = konstanta na počátku nastavená na hodnotu 1000. Slouží jako pojistka pro případ nouze a lze změnit hlasováním. Pálení je tak transparentní, transakci lze jednoduše verifikovat a množství predikovat.

Má pálení vliv na cenu BNB?

Cílem odebrání tokenů je snížení nabídky. To běžně vede ke zvýšení poptávky, a tak i k růstu ceny. Ale zde se jedná o cílenou aktivitu, se kterou trh počítá a v ceně jí zohledňuje. V porovnání s vývojem ceny bitcoinu nenastal žádný velký rozdíl. Ba dokonce cena BNB rostla pomaleji. Cenu samozřejmě ovlivňují i další záležitosti, například negativní informace o nekrytí stablecoinu BUSD a jeho propadu tržní kapitalizace.

Závěr

Když byl BNB představen, tak 40 % všech tokenů bylo rozděleno mezi členy týmu burzy. Vyjdeme-li z předpokladu, že 50 % bude postupně z oběhu odebráno a členové by si všechny tokeny nechali, tak nakonec zůstane jen 20 milionů tokenů v nabídce. To může vést ke slušné ceně. A poptávku udržují i samotní uživatelé burzy, protože díky BNB mohou ušetřit až 10 % na poplatcích za obchodování.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img