Skupina G20 přišla s novou zprávou. Tvrdí, že regulační orgány musí v krytpo sféře zlepšit svou strategii hodnocení rizik.
Zpráva uvádí, že jedním z možných aspektů hodnocení rizik, na které je třeba se více zaměřit, je expozice bank a jiných finančních krypto subjektů. Zpráva však také uvádí, že FSB v kryptoměnách prozatím nevidí žádné riziko, které by ohrožovalo stabilitu finančního systému.
G20 vidí velký problém v nejasných a nedostatečných pravidlech (regulacích), podle kterých by se veškeré podniky spojené s krytpoměnami měly řídit.
Proč jsou regulace potřeba?
Nejasná pravidla (nedostatek regulací) jsou obrovským problémem nejen pro G20, ale pro všechny zúčastněné strany ve světě kryptoměn, pokud tedy nejde o nelegální business. Když neexistují dostatečné regulace, klient jakékoliv krypto služby může být okraden, aniž by se mohl někde domáhat náhrady škody.
Krypto podniky zase nemohou bezproblémově fungovat, inovovat atd. Dnes to u nás funguje tak, že začnete obchodovat s kryptoměnami nebo si zřídíte nějakou krypto firmu, a jen čekáte, zda a kdy vám zavřou účet. Není to nezákonné, ale banky nevědí jak se zachovat a zda už jsou tyto operace za hranou, či nikoliv.
Závěr
Ještě před několika lety nechtěl nikdo o regulacích ani slyšet. Dnes na ně všichni čekají, aby do světa kryptoměn mohly vstoupit i instituce, a ne jen takoví střelci, jako tomu je doposud…
Co číst dále?
Zdroj:
cointelegraph.com
