91 % kryptoměn z roku 2014 již zaniklo – Bitcoin jediný přežil

5
(4)

Nedávná zpráva společnosti CoinKickoff ukazuje neúspěchy různých altcoinových projektů v průběhu let. A také to, že Bitcoin zůstává jediným vyčnívajícím projektem mezi různými neúspěšnými podvody a “projekty”. 

Podle této zprávy je 91 % mincí, které byly přítomny krachu kryptoměnového trhu v roce 2014, nyní bez jakékoli aktivity – tedy mrtvé. Obecně lze říci, že většina nyní mrtvých projektů, vznikla v roce 2017 – v tomto roce bylo vytvořeno 704 (nyní již) mrtvých mincí. “Vítězným rokem”, ve kterém zaniklo v historii nejvíce mincí, je rok 2018, během něhož jsme byli svědky zániku 751 mincí.

Konec mnoha tehdy populárních projektů

Vizualizace vytvořená společností CoinKickoff znázorňuje, kolik z těchto projektů vzniklo a zaniklo, spolu s příslušným zdůvodněním jejich neúspěchu. Důvody zahrnují podvod nebo jiné související problémy, vtip, absenci účelu, ICO, krátkodobé schéma, nebo prostě úplně vyčerpání objemu – viz následující dva obrázky.

Bitcoin jako vítěz

Bitcoin uprostřed toho všeho zůstal silný. Hash rate pokračuje v neustálém vzestupu a nyní dosahuje hodnoty 270 EH/s.

Navíc více než 1 milion adres nyní drží alespoň 1 celý Bitcoin či více. Tady je třeba samozřejmě poznamenat, že bitcoináři mohou používat více adres. Kromě toho bylo v uplynulém roce přes bitcoinovou síť převedeno více než 14 bilionů dolarů, což představuje 13 900% nárůst oproti objemu transakcí v roce 2015.

A stejně jako tyto ukazatele rostly, dosáhlo množství Bitcoinů držených na burzách nových minim. To nám naznačuje, že více bitcoinerů než kdy jindy drží své mince suverénním způsobem.

Metriky dále ukazují, že kromě ceny Bitcoinu neustále roste i samotná síť. Altcoiny, které doufají, že se svezou na jejím chvostu, prostě nemají dlouhou životnost. Bitcoin prokázal svou odolnost a jeho síť i nadále bez přestávky funguje. To vše tváří v tvář existenčním útokům, jako vášnivým debatám o velikost bloku, politickým výzvám, jako je příběh Silk Road či kolapsům velkých burz, jako byl kolaps Mt. Gox nebo nedávno FTX.

Závěr

Dokonce i velké zásahy do sítě, jako byl pokles hash rate po zákazu těžby v Číně, se ukázaly být pouhými překážkami na cestě Bitcoinu k dominanci. Tyto události jen posilují narativ o Bitcoinu jako suverénní měnové politice postavené na síti, která je odolná vůči kolapsu.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tinybit
Hodnocení článku :
     

Proc prekladat clanek z anglictiny kdyz tam date anglicke obrazky? A hlavne, proc tam neni aktivni odkaz na zdroj?

Crypto

😂😂😂

spot_img