9.5.23 Analýza BTC/USD – Další pokles k supportu, bankovní krize

3.2
(19)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin v posledních dnech zaznamenal nemalé kurzové ztráty. Kurz bitcoinu se tak zase vrátil od klíčové rezistence kolem 30 000 USD zpátky na S/R level 27 000 USD. Kurz svůj pokles zase u této úrovně zbrzdil. Dojde ale i tentokrát k odrazu od supportu? Nebo nás spíše čeká průlom a otestování likvidního pásma okolo 25 000 USD?

Bankovní krize je možná horší, než jsem si mysleli

Federální rezervní systém zveřejnil velmi zajímavá data, která zároveň nejsou ale nijak pozitivní. Kromě toho jsou už poměrně stará. A to z konce třetího kvartálu minulého roku. Už tehdy začaly mít komerční banky ve Spojených státech velké problémy. A my o tom vůbec nevěděli. Respektive jsme si to uvědomili až s krachem Silicon Valley Bank.

Bankovní sektor už tehdy čelil masivním nerealizovaným ztrátám. Z reportu vyplývá, že americké banky ke konci třetího kvartálu čelily dosti značným papírovým ztrátám. Až 722 bank mělo nerealizovanou ztrátu převyšující 50 % jejich kapitálu (tier 1). A celkově jsou papírové ztráty v sektoru více jak 30%.

To jsou hrozivá čísla a americký Fed to samozřejmě věděl. Věděli, že když budou pokračovat v růstu úrokových sazeb, nakonec to některé banky zlikviduje. Přesto v jejich boji s inflací pokračovali. To znamená, že jim to bylo jedno. Prostě kalkulovali dopředu s tím, že některé bankovní instituce skončí. Jako tomu bylo při předchozích bankovních krizí. Podle mého názoru je tohle hodně zajímavé zjištění.

Bitcoin a head & shoulders

Z pohledu týdenního grafu se kurz bitcoinu ve svém postupu naprosto zaseknul. Ta zvýrazněná struktura je přesně to, co nechceme. Zároveň pro býky není úplně šťastné, že se taková chaotická struktura vytvoří zrovna pod rezistencí. Já bych si dovolil tvrdit, že tohle dlouhé váhání je předzvěstí pro pokles. Bitcoin zkrátka na první pohled u rezistence selhává. Sami si představte, zda byste byli ochotni longovat support, nad kterým je takový kurzový vývoj.

Na denním grafu je možné mnohem detailněji sledovat tržní strukturu, která se v grafu vytváří již po mnoho týdnů. Máme před sebou de facto tři neúspěšné pokusy o průlom rezistenčního pásma okolo 30 000 USD. A navíc ta struktura začíná připomínat obratový pattern head & shoulders. Já na tyhle útvary úplně nejsem, ale s tím poklesem z posledních 48 hodin už to tam vidí i mé oči. Všimněte si neckline patternu, který kurz bitcoinu právě testuje. Target patternu odpovídá zrovna na nějakých 23 500 USD.

V grafu je ještě možné vidět symetrický triangl. Který spíše naznačuje, že by se trh mohl zkusit o poslední růstovou vlnu. Nicméně horní hranice trojúhelníku má mnohem větší sklon než spodní hranice. Která je vlastně zároveň neckline H&S. Osobně si nejsem jistý ani jedním útvarem. U trianglu se mi nelíbí ten rozdíl ve sklonu. A u H&S si nejsem jistý s těmi objemy.

Indikátor RSI se na denním zrovna nachází na supportu. Od úrovně kolem 42 bodů trh opakovaně zaznamenává velmi slušné kurzové odrazy. Bitcoin má tak o to větší šanci využít současného supportu kolem 27 000 USD. Jestli se ale kurz bitcoinu nyní neodrazí, pomažeme rovnou na 30 bodů. A to znamená kurzový pokles minimálně k těm 25 000 USD.

Závěrem

Osobně si myslím, že nynější bankovní krize nakonec vše sejme. Bitcoin a akcie nečekají vůbec příznivé časy. A jestli vznikne větší panika na trhu, mohou být někteří investoři nepříjemně překvapeni. Opakuji, že tím nechci nijak strašit. Nikdo nevidí do budoucnosti, Takže je lepší investovat postupně, protože tím se právě snižuje riziko v rámci současného vývoje. Dno totiž nikdy přesně nevychytáte. Neexistuje metoda, která by vám něco takového zajistila.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 19

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
grammar nazis

banky začali – to bolí… vůbec tam je nějak moc chyb

none

este tak navod na metamask ….

Dariusz Matuszyński
spot_img