80 % za měsíc – Proč vzniklo Ethereum rallye a jak dlouho bude pokračovat?

0
(0)

Začátkem prosince měla druhá nejcennější kryptoměna – Ethereum – velké problémy. S cenou na ročním low se propadla na třetí příčku v žebříčku coinmarketcap a mluvilo se o totálním kolapsu. V posledních třiceti dnech jsme však byli svědky krásné otočky. Ether z 83 $ vyrostl na současných 150 $ a konec roku oslavil v zelených číslech. I teď, když většina kryptoměn padá nebo stagnuje, Ethereum zaznamenalo 8% růst.

Můžeme tedy konstatovat, že zprávy o smrti Etherea byly značně přehnané. Kolaps se nakonec nekonal a místo toho tu máme coin s obrovským potenciálem.

eth usd rallye

Constantinopole hard-fork jako katalyzátor?

Důvodů, proč Ethereum tak rychle stoupá, je hned několik. Jedním z těch větších je však téměř jistě plánovaný Constantinopole hard-fork. Tento update Ethereum sítě měl být původně spuštěn už na podzim 2018. Po nasazení na testnetu vývojáři narazili na problémy a museli přepracovat část softwaru.

Více informací naleznete v tomto článku.

Historicky všechny hard-fork výrazně zvýšily hodnotu Etherea. Po spuštění Homesteadu jsme zaznamenali růst o 1150 %. Metropolis update z roku 2017 Ethereum pomohl dostat nad rezistenci na hladině 300 $. Tradeři tedy i u Constantinopole forku očekávali nějaký růst. Neúspěch na testech tedy neznamenal pouze odklad nasazení nového softwaru, ale i odklad další pumpy (resp. otočení trendu).

Očekávání investorů a spekulantů se nenaplnila a všichni víme, že obecně jde o netrpělivé lidi. Následné výprodeje tedy započaly masivní propad, který skončil až v polovině prosince minulého roku.

Tento propad byl očividně přehnaný, a to, co následovalo, bychom mohli označit za technickou korekci. Ethereum se nyní pohybuje okolo 150 $ a každého zajímá pouze jedno – můžeme očekávat další stoupání ??

Buy the rumors, sell the news

(nakupuj, když se spekuluje, a prodávej před nasazením)

Ethereum Constantinopole hard-fork je naplánován na blok č. 7 080 000, který bude vytěžený kolem 16. ledna 2019. To znamená, že ještě máme čas. Ethereum má ze všech velkých kryptoměn jednoznačně nejlepší momentum, což přitahuje spekulanty.

Denní volume dosahuje až 3 miliard dolarů, o tento coin je rozhodně velký zájem. Cena Etherea roste proto, že rostla i včera, a čím více bude růst, tím více spekulantů přitáhne => ještě větší růst.

Každé rallye však jednou musí skončit. Momentálně není jasné, kde přesně to v případě Etherea bude. Hrubou představu můžeme získat díky technické analýze. Dnes bude na Trading11 mj. publikovaná i analýza ETH/USD. Pokud si ji chcete přečíst, můžete k tomu využít i novoroční slevy, které skončí zítra o půlnoci.

Co číst dál?

Ovlivní Bakkt futures pozitivně cenu BTC?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img