80 000 bitcoinů vržených na trh společností LFG (Terra) hladové subjekty ochotně vykoupily

5
(7)

Společnost Luna Foundation Guard (LFG) prodala během neúspěšného pokusu zastavit kolaps svého nativního tokenu LUNA a algoritmického stablecoinu UST, téměř celou svou bitcoinovou rezervu.

Zajímavé je, že všech více než 80 000 prodávaných bitcoinů se rychle zmocnily subjekty, které předtím vlastnily méně než 100 BTC. Zprávu přinesla společnost Glassnode.

Terra: Rezervy LFG se po krachu UST snížily o 80 000 bitcoinů

V průběhu jedné z největších katastrof, který kryptoměnový svět zažil, se ekosystém Terra začátkem tohoto měsíce dramaticky zhroutil. Stalo se tak poté, co se stablecoin TerraUSD (UST), který má být navázán v poměru 1:1 na americký dolar, spadl prakticky na nulu. Kryptoměna LUNA, která měla fungovat jako jakýsi tlumič nárazů pro mechanismus navázání stablecoinu, se rovněž propadla z 80 dolarů až na přibližně 2 centy.

The Luna Foundation Guard začala hromadit bitcoinu zhruba od začátku letošního roku. Tyto kryptorezervy měly být použity v případě, že by se stablecoin UST odchýlil od svého navázání na americký dolar. A k tomu také došlo.

Když se UST začal odchylovat od své cílové parity 1 USD, LFG uvedla, že k obnovení pegu UST využije 1,5 miliardy USD v kryptoměnách, včetně 750 milionů USD v BTC. 8. května LFG potvrdila převod 52 189 bitcoinů určených “k obchodu s protistranou”.

V posledním pokusu o záchranu pegu UST prodala organizace dne 12. května dalších 33 206 bitcoinů. Tyto akce snížily rezervy LFG z přibližně 80 394 bitcoinů na pouhých 313 bitcoinů. Bohužel všechna tato opatření nestačila ke stabilizaci tokenů sitě Terra a společnost Terraform Labs spustila nový blockchain Terra s novými tokeny LUNA (a již bez nativního algoritmického stablecoinu).

Spuštění nového blockchainu je poměrně zajímavým a odvážným krokem generálního ředitele společnosti Terraform Labs, Do Kwona, který v současné době čelí mnoha právním problémům. Nutno podotknout, že i po airdropu nových tokenů se blockchain stále potýká s problémy s rozjezdem.

80 724 bitcoinů změnilo svého majitele

A jak už to tak bývá, když někdo krvácí, druzí se chápou příležitosti a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Terra prodala 80 081 BTC, čehož využily hlavně peněženky se zůstatkem nižším než 100 BTC, které tyto bitcoiny začaly skupovat a akumulovat.

Podle analytické společnosti Glassnode se množství BTC držené těmito entitami (od fiaska UST/LUNA) zvýšilo o 80 724 bitcoinů. Jak firma dodává:

“To ukazuje na přesun od LFG k držitelům <100 $BTC”

Bitcoin mezitím po velmi bouřlivém měsíci znovu dosáhl úrovně 30 000 USD a aktuálně se pohybuje (v době psaní článku) na 31 659 USD za minci. Vzhledem k tomu, že měsíční svíce zavírá právě dnes, o zajímavé okamžiky asi nebude nouze.

Závěr

Imploze stablecoinu UST a pád LUNA byl i na kryptoměnové trhy poměrně silná káva. Mince z TOP 10, která na začátku dubna dosáhla maxima 119 dolarů, se stala během pár chvil prakticky bezcennou. Nový blockchain Terra 2.0 to bude mít hodně těžké, osobně si nemyslím, že se mu dokáže získat zpět ztracenou důvěru investorů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
an onym

Najde se tu někdo schopný vysvětlit smysl Luny classic a nové luny po zrušení UST. Já měl za to, že ta původní byla k udržení likvidity Ust, teď mi to připadá jako veřejně nepřímo přiznaný podvod.

Catchup

S tím souhlasím. Ten den, kdy LUNA padala na ceně, jsem uskutečnil první nákup za 6 Kč za Lunu a během dvou hodin už jsem nakupoval za 0,60h… Stálo mě to asi 8000 Kč a teď když koukám do peněženky, tak to má hodnotu 20 Kč… Z toho nová Terra LUNA má 15 Kč a stará Luna nově 2.0 je za 5 Kč… Většinu mám v nové, která se obchoduje za 0,00001 a drobek ve staré, která se obchoduje za 220 Kč… To mě dokáže vytočit, kupoval jsem ji kvůli potenciálu růstu. A oni vydají novou mincí a téměř veškerý nákup mi přesměrují do bezcenné nové Luny. Tak tomu nerozumím.
Kdyby jsi věděl více, můžeme si písnout: [email protected]
Snažím se všude dočíst, co s tím a jak s tím a zatím nic…

LHTS

Podle mne slo o promysleny podvod od zacatku (zahaleno do pusobive vypadajici progresivni mlhy algoritmickeho stablecoinu). Pokud vam nejaky asset klesne o vice nez 99 procent od ATH, je prakticky bezcenny. Zbyva Vam jen doufat, ze se nova Luna chytne. Ztrata duvery v tomto businessu je “podobna” ztrate duvery v politice.

Catchup

A já myslel, že jsem ve správnou chvíli na správným místě 😆😆😆 Teda, asi jsem byl, ale pro někoho jiného… Předpoklad, že Terra Classic, kterou mi dali náhradou bude mít cenu, jako kdysi původní Luna je teda zatím mizerný… Trošku mi drásá nervy, když vidím LUNA 2.0 za cca 170 Kč… A já dostanu výměnou Classic za 0 Kč. Ještěže jsem do toho nedal veškeré své úspory 🥴🥴

pietro

Luna Classic je právě původní LUNA.

Catchup

Terra Classic, ale chápeme se. Spíše mě udivuje, že BNB vás nechá nakoupit při pádu LUNA za kolik chcete a za pár dní vám to vrátí v hodnotě 0 0 nic…. nové LUNA kryptu. Očekával jsem pád, dobře nakoupit a vzestup… Takto to byl pád, nevím zdali dobře nakoupeno, když mi dali bezcenou novou Lunu….

Takových, jako co ta skončili musí být hromada…

Lhts

V oběhu je násobne více minci než pred pádem. Stabilizaci ÚST mela zařídit Luna – emise více minci při odpoutání od parity s dolarem. Vše kryté navíc kolateralem 80tis. BTC. Útok na Lunu byl promyšlený (Shortovali BTC určite s velkou pákou ) Na starou Lunu zapomente, těch minci je ted v oběhu velmi mnoho. Zůstává vám příslib odškodnění od zakladatele ze vám vaši starou Lunu vymění za novou v nějakém kurzu. Ten kurz bude záviset od úspěchu nové Luny. Také záleží v kterém období jste kupoval. Ti co kupovali na poslední chvíli budou odškodnění více.

Jiří

Ahoj Lunu mám již nějakou dobu koupenou.
Nerozumím tomu co píšeš Luna Clasicc je původní a Luna 2 je ta nová.
Pokud jsi měl koupenou Lunu ještě před spuštěním Luna2 tak jsi dostal podíl jako odškodné zdarma.

Pepan

Ta původní luna měla kryt ust. Jak ust oslaboval, generovalo se více a více luna. A a čím více ji bylo tím více ztrácela na hodnotě. Takže se to zhroutilo jak domeček z karet. Ale nebojte. Nejste jedinej kdo tratí. Já jsme v tom asi za 1k usd

spot_img