8.2.2024 Přehled trhu – Hrozí bankovní krize, akcie tvoří vrchol. Poroste Bitcoin na 48 000 USD?

4.7
(14)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme vás u dalšího přehledu trhu pro akciové trhy, Bitcoin a další kryptoměny. Akciový index S&P 500 se nadále drží kolem 4950 bodů a začíná formovat divergence. Bude to dostatečný signál pro odprodej pozic a otáčení trendu? Počet prodejů akcií od insiderů velkých technologických akcií znovu roste. Bitcoin se drží kolem 43 000 USD kde formuje konsolidační trojúhelník. Monero po delistování z burzy Binance včera klesalo ze 163 USD na 103 USD.

Náš poslední stream

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Bitcoin se nadále drží ve stranové formaci kolem 43 000 USD. Tato stranová formace velmi nápadně připomíná konsolidační trojúhelník. V případě potvrzení značně roste pravděpodobnost pro další lehký růst a dvojitý vrchol kolem 49 000 USD. Altcoiny se převážně pohybují v jednotkách procent, i když se najdou výjimky, které ustřelí. Jedna z nich je třeba Monero, které včera klesalo ze 163 USD na 102 USD po oznámení o delistování z burzy Binance. Dnes ráno už znovu lehce roste zpátky na cca 130 USD.

Makro kalendář a novinky z trhů

Začátek týdne přináší zajímavý vývoj indexů PMI z Evropy, Británie a Spojených států. V Evropě lehce klesají, zatímco americký index lehce roste z 50,9 na 52 bodů. To naznačuje mírnou expanzi a růst poptávky v sektoru služeb i kompozit. Na první pohled to nemusí být dobrá zpráva, rostoucí poptávka může značit lehký růst cen a inflace.

Z Německa se objevuje ještě značný růst výrobních objednávek. Z předchozí hodnoty neutrálních 0 procent se očekával pokles na -0,1 procenta. Místo toho bylo ohlášené skokové zlepšení na +8,9% meziměsíčně. Abychom nebyli přehnaně optimističtí o situaci střední Evropy, dnes ráno se objevil značný meziměsíční pokles Německé průmyslové výroby o 1,6 procenta meziměsíčně (očekával se pokles o 0,3 procenta).

Americké regionální banky si minulý rok prošli značnými problémy. Výsledkem byl krach tří velkých bank (které mimochodem umožňovali zákazníkům a korporacím nákup kryptoměn). Jednou z nich byla Signature bank, po které část aktiv získala New York Community Bancorp (NYCB). Její akcie se za poslední měsíc propadli o 62 procent. Včera jim ratingová společnost Moody´s snížila jejich rating na Junk (odpad), tedy třídu (Ba2).

Podobné problémy má nadále několik dalších regionálních amerických bank navzdory běžícímu bailout programu (BTFP). Ten však bude končit v dubnu. Můžeme se těšit na další krachy?

Akciové trhy tvoří potenciální vrchol

V rámci akciových trhů mě teď nejvíce zajímá vývoj u akciového indexu S&P 500. Ten se drží nadále poblíž nového maxima kolem 4955 bodů. Na jednodenním i dvoudenním grafu se nám už formuje silná divergence indikátorů RSI a MACD. Analýza jednotlivých vln na menším intra denním grafu naznačuje, že můžeme být velmi blízko vrcholu. To by krásně korelovalo s vývojem a divergencemi u největších technologických akcií (jako Nvidia a META), které táhnou index nahoru. Detailněji jsme si je rozebrali v pondělním přehledu trhu.

Otázka teď zní: Působí na drobné investory dostatečný FOMO, které je má natahat do indexů poblíž vrcholu nebo to bude ještě pár týdnu trvat?

Uvažuji jaká událost by mohla spustit další značné výprodeje akciového indexu. Bude to zasedání centrální banky Fed v březnu, nebo nějaký projev zástupců ještě předtím? Další potenciální problémy se nabízejí v americkém bankovním a nemovitostním systému.

Ať už výprodeje odstartuje cokoliv, jsme s velkou pravděpodobností poblíž vrcholu. Přicházející letošní americké prezidentské volby jsou aktuálně jedním z důvodu, proč se na trhu zatím drží stabilita. Avšak očekávám značně zvýšený počet “fuck-upů”, které na sebe budou vytahovat obě strany. Aby toho nebylo málo, Amerika má už i tak dost problémů v sektoru komerčních nemovitostí. Viz. malá dávka inspirace.

Manipulace v realitním sektou a pokles zájmu o nemovitosti v New Yorku
Manipulace v realitním sektou a pokles zájmu o nemovitosti v New Yorku, zdroj: x.com

Bitcoin formuje trojúhelník kolem 43 000 USD

Bitcoin nám s vysokou pravděpodobností formuje konsolidační trojúhelník. Je to náznak, že poptávka trhu je vyrovnaná s nabídkou a dostáváme se k jeho vyústění, které rozhodne o nejbližším vývoji. Prolomení nahoru žluté linie a rezistence po 44 350 USD by znamenal pokus o dvojitý vrchol. Nabízí se cíle 47 500 a 50 300 USD.

V případě zamítnutí budu sledovat výraznější pokles k supportním zeleným zónám až po 33 400 USD. Nejhorší možná varianta je pokles k invalidační hladině 31 000 USD, pod kterou se Bitcoin nesmí dostat. To by znamenalo pokračování medvědího trhu.

Díky vznikajícímu trojúhelníků se zvedá pravděpodobnost spíše pro další lehký růst, avšak musíme počkat která linie bude proražená. Bitcoin podle všeho čeká na nějaký externí impuls z jiných trhů. Ať už to budou akcie, dluhopisy nebo dolarový index.

Na denním grafu výše lze vidět silnou divergenci indikátorů RSI a MACD, která se aktuálně dostává do neutrální zóny. Je na místě být trpělivý a počkat si která varianta vyhraje. Následně bude prostor zaujmout vhodnou pozici a svést se s trendem. Nadále se přikláním k tradingovému přístupu pro eliminaci rizika v tomto trhu navzdory blížícímu se halvingu Bitcoinu.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Nen
Hodnocení článku :
     

Předpověď počasí jak na severním pólu, aneb pokud nebudeme na BTC stoupat, tak budeme klesat. Tleskám předsedo…😁😁

Adam Nemčík

Doporučuji si něco nastudovat ohledné supportů a rezistencí v Tradingu. Trading je hra s pravděpodobností. Proč bych proboha vstupoval do nejakého aktiva v momentě, když je to 50/50. Radéji si počkám na potvrzení trendu či už dlouhodobého nebo na kratším časovéem horizontu a obchoduji s ním.

Pokud vám někdo “predikuje” cenu se 100% jistotou v delším časovém hrizontu typu pár měsíců až rok tak to radéji fakt metoda DCA a doufa, že se trefíte do trendu.

Ivan
Hodnocení článku :
     

Veľmi dobre spracovane investičné články, len premýšľam, ze prečo ste tento prehľad nezverejnili v čase jeho napísania, keď bola ešte aktualna tato vyborne a podrobne rozobrata analýza bitcoinu /aj keď je ešte stále čiastočne aktualna/Diky.

Adam Nemčík

Bohužiaľ oneskorenie medzi napísaním a korekciou / vydaním….

Miloš

Pěkné, díky. Jen bych se přimlouval za nějakou jazykovou korekturu.

Americké regionální banky si minulý rok prošli značnými problémy. Výsledkem byl krach tří velkých bank (které mimochodem umožňovali zákazníkům a korporacím nákup kryptoměn).

prošlY, umožňovalY… Tohle mi prostě vadí.

Adam Nemčík

Posnažíme se to zlepšit 🙂

Hujer

Buffet jednou pravil, že když čte noviny tak když mu dojdou vtipy, přečte si co analitici vyplodili. 😂 myslím, že každej, kdo má do prdele díru a něco si přečte se cítí být analitikem. Myslím, že ty jejich šílený grafy a barevný malůvky jsou k ničemu. Teď je v celém světě úplně jiná situace a nedá se to srovnat už vůbec ne s Covidovou dobou. Jsme na prahu globálního vojenského průseru a proto bude chování trhu zcela jiné. Jsou pouze dvě možnosti. Buď to půjde nahoru a nebo dolů víc možností opravdu není. 🤑🤷🏼‍♂️⁉️😅

Čumsem

A ten tvůj “analitik”, to je něco mezi análem a politikem? Nebo jak jsi to myslel? 😉

Macek
Hodnocení článku :
     

Yes už tam jsme teď by to chtělo dolů aby jsme mohli ještě nahoru

spot_img