62 % všech bitcoinových adres neprodalo po dobu minimálně jednoho roku žádný BTC

5
(4)

Zprávy a souhrny

Investoři do bitcoinu (BTC) se rozhodli pro různé strategie, aby zvládli probíhající cenový propad, kdy toto aktivum korigovalo o téměř 70 % ze svého historického maxima zaznamenaného na konci roku 2021. Pozornost si pak zaslouží hlavně fakt, že většina investorů se zřejmě rozhodla pro „HODL“ této vlajkové kryptoměny.

Konkrétně plných 62 % držitelů bitcoinu neprodalo, v podmínkách panující deprese na trhu, minimálně po dobu jednoho roku toto aktivum. 32 % investorů, kteří BTC drželi v rozmezí jednoho až dvanáct měsíců, se tohoto aktiva (byť jen částečně) zbavilo. Údaje zveřejnila společnosti TipRanks.

Hodlers
Zdroj: TipRank

Toto zjištění poukazuje na ustupující prodejní tlak na bitcoin mezi investory. Navíc nedávná zpráva uvádí, že příliv bitcoinů na kryptoburzy je pod sedmidenním klouzavým průměrem a dosáhl dvouletého minima 1,921 BTC.

Analýza ceny BTC

To vše se děje v době, kdy se největší kryptoměna světa snaží udržet nad klíčovou úrovní 20 000 USD, přičemž mnohé naznačuje, že výprodej bude ještě pravděpodobně nějakou dobu pokračovat.

Aktuálně (v době psaní článku) se cena BTC nachází na 20 090 USD, což představuje zhruba 7,5% pokles za posledních 7 dní.

Je třeba si uvědomit, že se bitcoin a další kryptoměny pohybují v prostředí vysoké inflace, která je spojena se zvyšováním úrokových sazeb Federálního rezervního systému. Co nás čeká v nejbližších týdnech je dosti nejisté, ale zastánci BTC považují současný medvědí trh za atraktivní příležitost, jak ve slevě nakoupit mnoho různých aktiv.

Sázka na růst bitcoinu

Většina investorů se snaží v očekávání budoucí rally si aktivum podržet, což je možnost, kterou podporuje nemalá řádka známých kryptoanalytiků. Kupříkladu Mike McGlone, senior komoditní stratég společnosti Bloomberg Intelligence, věří, že bitcoin a další aktiva, jako je i zlato, v druhé polovině roku obstojí a čeká je rally.

Pak tu máme ovšem i úplně opačný tábor, který zastává názor, že se korekce bitcoinu pravděpodobně ještě prodlouží. Například Michael Purves, generální ředitel společnosti Tallbacken Capital Advisors, se domnívá, že se bitcoin bude obchodovat na úrovni 15 000 USD.

Závěr

Podle zveřejněných dat se zdá být situace kolem primárního kryptoměnového aktiva celkem stabilní a ti, co jsou na trhu již nějaký ten čas prostě hodlují či naopak ještě přikupují. Nutno ovšem dodat, že je vidět, jak se v posledních měsících investoři stahují z rizikových investic zejména z důvodu obnovených obav, že snaha Federálního rezervního systémů bojovat s inflací, by mohla uvrhnout ekonomiku do recese.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Stephanos

Bylo by však i dobré uvést, kolik z nich se nepohlo ani za posledních pět a deset let. Protože určitá část z nich jistě budou mrtvé adresy s navždy ztracenými privátními klíči. I když nelze definitivně rozhodnout, jestli je daná adresa skutečně mrtvá nebo jen dlouhá léta nehnutě vyčkává.

Pavel

To dost vypovídá o finanční gramotnosti a není to nic lichotivého 🙂

Rob

Pokud je to jen 62%, dá se hovořit o slušně adopci. Myslím, že se nebavíme jen o investorech. Jsou místa, kde se Bitcoin používá. Například El Salvador. Skutečně. 😉

Poslední editace 4 měsíců před přes Rob
Fantom

Obávám se, že to je jak píše Stephanos. Spíše než adopce to jsou ztracené privátní klíče ☹️

Reklama: