Brooks: Boj Fedu proti inflaci poškozuje kryptoměnový průmysl

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel kryptoměnové společnosti Bitfury, Brian Brooks, v nedávném rozhovoru pro CNBC prohlásil, že současné kroky Fedu proti inflaci poškozují kryptoměnový průmysl. Co dalšího prohlásil CEO Bitfury?

Brooks: Fed poškozuje kryptoměny

Brian Brooks před nedávnem vystoupil v rozhovoru pro zpravodajský portál CNBC, kde se kromě inflace kritiky Federálního rezervního systému věnoval také americké Komisi pro cenné papíry (SEC).

Vysoká inflace, která v současné době sužuje celý svět, je velkým problémem. Brian Brooks v rozhovoru například prohlásil, že všechny tyto kroky, které Federální rezervní systém dělá, nejsou přínosem pro bitcoin a další kryptoměny.

“Hovořili jsme o myšlence, že bitcoin je inflační hedge. Čím více trh očekává tvrdou politiku Fedu, tím více lidí si myslí, že Fed bude zastávat agresivní postoj, a to by mělo tendenci poškodit bitcoin.”

Brooks, který takto kritizoval kroky Fedu, se zaměřil také na americký regulační orgán SEC. V rozhovoru prohlásil, že agentura upřednostňuje žalovat jednotlivce či firmy, než aby předem uplatňovala ty správné regulační kroky.

“Regulace neznamená žalovat lidi a přístup SEC posledních pár let byl takový, že nikomu neříkali předem, jaká jsou pravidla, ale žalovali lidi poté, co spustili projekt, založili společnost nebo vypsal token a pak způsobil, že lidé později odvodili, jaká byla pravidla.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 067 USD dle KMC.

Závěr

Co si o slovech Briana Brookse myslíte vy? Souhlasíte? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách. Na celý rozhovor Briana Brookse pro CNBC se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

Já si toho všímám už od začátku roku, takže plně souhlasím s Brooksem.

Libor

Brook, Brooks…jsi vedle jak tá jedle. FED tu nie je od toho aby podporoval nejaký “krypto priemysel”. FED sleduje svoje monetárne ciele stability – ekonomika, zamestnanosť, cenová hladina. A keď už berie niečo do úvahy, tak je to bankový a finančný sektor. Nejaké krypto kvázi financie ho vôbec nemusia zaujímať, iba ak z titulu sivej a čiernej ekonomiky, resp. finančných podvodov veľkého rozsahu typu Luna. A čo týka pravidiel dohľadu SEC-u, tak tam si dlho nevšímali ICO investičné podvody za miliardy USD. Nakoniec im to docvaklo, že sa tu hrá podvodná hra s kvázi finančnými investíciami a začali pokutovať. V každom prípade platí, že finančné a peňažné služby sú silne regulovaná oblasť štátom, a nie že bude FED a SEC ešte podporovať v tejto oblasti kreatívne špekulácie a podvody…..

spot_img