5 skutečně nejbohatších lidí na světě – Zapomeňte na Gatese a Bezose! – část 1.

0
bohaty trading

Forbes nedávno publikoval svůj seznam nejbohatších lidí na světě. Nekonala se žádná velká překvapení. Jeff Bezos ($ 136 miliard) zvyšuje náskok na druhého Gatese ($ 97 miliard) a třetího Warrena Buffeta ($ 82,5 miliard). Jistě, chápeme snahu poukázat na lidi, kteří své bohatství získali díky svému podnikatelskému duchu a skvělým nápadům. Ale nelžeme si, skuteční boháči hrají úplně jinou ligu!

V tomto článku najdete první část seznamu pěti skutečně nejbohatších lidí na světě. Mějte však na paměti, že ne všechny informace v tomto článku jsou 100% pravdivé. Některé odhady mohou být velmi nepřesné. Berte to spíše jako lehké večerní čtení.

5. Kim Čong-un – Diktátor a kryptonadšenec

Kim Čong-un je ve světě notoricky známý jako ten „tlustý chlápek“, o němž se tvrdí, že nikdy nechodí na záchod. Tento člověk vlastní celý stát – Severní Koreu! A pokud může Forbes prohlásit Kylie Jenner za miliardářku tím, že hodnotu její firmy odhadli na $ 900 milionů, tak my budeme tvrdit, že Kim je miliardář, protože má pod palcem vrchní část korejského poloostrova.

Kim Čong-un je jedním z mála světových politiků, kteří se naplno věnují kryptoměnám. Podle některých odhadů mělo jeho portfolio v době největšího hypu hodnotu 650 milionů dolarů! A to mluvíme pouze o kryptu, které ukradl. Kdo ví, kolik Bitcoinů za ty roky vytěžil? Pchjonjang již dlouho vykazuje „známky těžební aktivity“!

Za zmínku stojí i Kimův nukleární program, do kterého ještě donedávna proudily tři miliardy ročně. Severní Korea také operuje masivním pašeráckým okruhem, v jehož rámci do sousedních zemí prodává zbraně, drogy a zfalšované peníze.

Mohlo by vás zajímat: V USA někdo vyhrál $ 1,5 miliardy v loterii!!!

Americký prezident Donald Trump Kimovi a jeho Koreji fandí. Na Twitteru ho označil za velmi schopného člověka, který ze své země udělá ekonomickou raketu!

Kim si to vymyslel velmi dobře. Jelikož má vlastní stát a v něm obyvatele, o které se nestará, celý svět mu posílá potravinovou pomoc. A tak si své bohatství užívá, aniž musel zbytečně utrácet peníze za ty hladové lenochy.

4. Hassanal Bolkiah – Brunejský sultán

Na čtvrté příčce najdeme dalšího chlápka, který vlastní mezinárodně uznávaný stát. Hassanal měl více štěstí než Kim. Pod jeho zemí se totiž nachází ropa! A to znamená, že má zajištěný pravidelný přísun sladkých zelených amerických dolarů.

Pokud byste se podívali na Forbes, zjistili byste, že jeho odhadovaný majetek dosahuje $ 20 miliard. Abyste se však dopracovali ke skutečnému číslu, museli byste přidat alespoň jednu nulu. Pouze Hassanalova sbírka aut má hodnotu $ 4 miliard! Navíc zisk z prodeje ropy jde přímo do sultánovy kapsy! Je hloupost předpokládat, že tyto peníze neexistují.

Co číst dál?

Moorův zákon dále žije! – Tektonické pohyby ve světě výpočetních technologií navždy změní informatiku

Zdroj:
ccn.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na